×

Lody tylko dla osób po 18. roku życia! Ich spożycie jest bardzo ryzykowne

Są rzeczy, które możemy kupić dopiero w momencie, gdy uzyskamy pełnoletność. Jestem pewna, że kiedy przeczytaliście pierwsze zdanie, pomyśleliście o napojach alkoholowych lub papierosach, prawda? A co jeśli powiedziałabym Wam, że są też takie lody? Tak – LODY… Lody tylko dla osób po 18. roku życia!

Martin Bandoni to cukiernik, który w swojej lodziarni Aldwych Cafe w Glasgow w Szkocji serwuje lody tylko dla dorosłych. Są to najostrzejsze lody na świecie i nazywają się „oddech diabła”.

Są zrobione z ostrych papryczek i mają aż 1,5 miliona jednostek w skali Scoville’a (skala ostrości)! To naprawdę bardzo duuuużo! Tak dla porównania powiem Wam, że papryczka Jalapeno to zaledwie…2500 SHU. Słabizna nie?

To jeszcze nie wszystko!

Przed skosztowaniem tych lodów, każdy smakosz musi podpisać specjalne oświadczenie. Oczywiście podkreśla w nim, że jest w pełni świadomy możliwych skutków ich zjedzenia.

Lody tylko dla osób po 18. roku życia! Są tajemnicą rodzinną

Receptura tego piekielnego przysmaku jest trzymana w tajemnicy. Martin przekaże ją swoim dzieciom dopiero, gdy będą przejmować rodzinny interes.

Upały trwają w najlepsze. Co więcej, prognozy pogody pokazują, że na razie nie mają zamiaru też odpuszczać. Dlatego lody są najprawdopodobniej jedną z najczęściej jedzonych przekąsek. Jednak czy zdecydowalibyście się na spróbowanie tych konkretnych? Ja mimo że lubię ostre potrawy, miałabym jednak spore wątpliwości… 😅

Może Cię zainteresować

zamknij