×

Lody Grycan znikną z galerii handlowych. Wiemy, dlaczego lodziarnie zostaną zamknięte

Lodziarnie Grycan prawdopodobnie zostaną zamknięte w centrach handlowych. O swoich planach poinformował Zbigniew Grycan. Powodem mają być skrajnie złe wyniki sprzedaży, spowodowane zakazem handlu w niedzielę.

Grycan zniknie z centrów handlowych

Twórca popularnej marki lodów w rozmowie z ISBnews.tv przyznał, że planuje zamknąć swoje placówki w galeriach handlowych. Decyzja jest spowodowana zbyt małymi obrotami, które ledwo wystarczają na pokrycie opłat czynszowych.

Przyczyny niskich obrotów

Zbigniew Grycan jest przekonany, że ograniczenie handlu w niedziele wpłynęło źle na wyniki jego firmy. Po prostu w tym czasie prawie nie ma klientów w galeriach, bo sklepy są zamknięte.

Walczymy o pracowników

Jak tłumaczy pan Grycan:

Walczymy w firmie o to, żeby nie zwalniać ludzi i nie robić restrukturyzacji, bo mamy doskonałych pracowników. Staramy się dać im inne stanowiska pracy. W niedziele zatrudnialiśmy wielu studentów. Niestety, teraz już nie przyjmujemy ich do pracy

Nastąpił spadek

Dyrektor generalny firmy Grycan Marcin Snopkowski porównał wyniki z poprzednim rokiem. Okazało się, że nastąpił spadek o 1-3 %. Jednak firma poradziła sobie lepiej niż konkurencyjne miejsca gastronomiczne.

Oczywiście, są lokale, które radzą sobie lepiej, ale i takie, w których niedziela była podstawowym dniem sprzedaży- dodał Snopkowski

Zamknięto już dwa punkty

Już dwie lodziarnie w centrach handlowych zostały zamknięte. Jak informował twórca firmy Grycan, gdy tylko skończą się terminy wynajmu powierzchni w galeriach, pozostałe punkty z lodami również zostaną zlikwidowane.

Inne kanały dystrybucji

Właściciele firmy zastanawiają się, jak będzie wyglądał obrót ich przedsiębiorstwa, gdy zakaz handlu obejmie wszystkie niedziele. Nie chcą czekać bezczynnie, gdyż wyniki sprzedaży już uległy spadkowi. W związku z tym, szukają innych sposobów dotarcia do jak najszerszej liczby klientów.

Zaledwie 1/3 lokali w galeriach generuje takie obroty, że mogą być one otwarte w niedzielę

Może Cię zainteresować

zamknij