×

Przed swoją restauracją ustawiła lodówkę… Kiedy dowiesz się dlaczego to zrobiła, nie będziesz mógł powstrzymać łez!

Bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi to bardzo piękna, a zarazem szlachetna inicjatywa, która pokazuje, że w ludziach drzemie dobro i jeśli tylko tego naprawdę chcemy możemy dokonywać niezwykłych rzeczy, a jednocześnie ułatwić i wesprzeć tych, którzy nie radzą sobie z sytuacją w jakiej obecnie się znaleźli.

Pappadavada to wyjątkowa restauracja, która działa w Kochi w południowych Indiach. Cóż jest takiego wyjątkowego w tym lokalu, że mówi się o nim ostatnio w różnych zakątkach świata?

Otóż jego właścicielka znalazła sposób jak pomóc osobom bezdomnym. Tuż przed swoją restauracją zdecydowała się ulokować lodówkę z niewykorzystaną żywnością. Lodówka ma nawet swoją nazwę, a mianowicie określana jest mianem „Nanma Maram”, co oznacza „Drzewo Dobroci”.

Szczegóły odnośnie niesamowitej inicjatywy znajdziesz poniżej!

lodowka-z-zywnoscia-dla-bezdomnych1

Pomysłodawczynią projektu jest właścicielka restauracji – Minu Pauline. Kobieta pewnej nocy zobaczyła bezdomną, która szukała jedzenia w koszu na śmieci. Sytuacja ta doprowadziła do tego, że Minu postanowiła działać i znaleźć sposób jak pomóc potrzebującym.

lodowka-z-zywnoscia-dla-bezdomnych2

Minu opowiedziała „The Huffington Post”, o swoim zaskoczeniu kiedy zobaczyła kobietę: „obudziła się przez głód, który odczuwała i zamiast spać musiała pójść szukać jedzenia.”

Właścicielka restauracji nie potrafiła przestać myśleć o bezdomnej kobiecie.

Spokoju nie dawał jej również fakt, że codziennie w jej lokalu marnowało się wiele resztek żywności, które przecież mogłyby trafić do potrzebujących osób.

lodowka-z-zywnoscia-dla-bezdomnych3

Więc Minu umieściła specjalną lodówkę przed restauracją „Pappadavada”.

lodowka-z-zywnoscia-dla-bezdomnych4

Lodówka dla bezdomnych jest otwarta przez 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Każdy może z niej skorzystać, bez zbędnych pytań.

lodowka-z-zywnoscia-dla-bezdomnych5

Z relacji restauratorki wynika, że lodówkę regularnie uzupełniają zarówno klienci jej lokalu, jak i inne osoby. Z samej restauracji codziennie przekazywanych jest ok. 75-80 posiłków.

lodowka-z-zywnoscia-dla-bezdomnych6

Nawet z tymi wszystkimi darami, lodówka musi być ciągle uzupełniana, ponieważ jedzenie znika z niej bardzo szybko.

lodowka-z-zywnoscia-dla-bezdomnych7

„Pieniądze są Twoje, ale zasoby należą do społeczeństwa. To wiadomość, którą chcę skierować do wszystkich. Jeśli marnujesz swoje pieniądze – to Twoje pieniądze, ale marujesz zasoby społeczeństwa” – wyjaśnia „The Huffington Post” restauratorka.

lodowka-z-zywnoscia-dla-bezdomnych8

A Ty co myślisz o akcji Minu? Jeśli uważasz, że jest słuszna, nie zapomnij udostępnić tego wpisu dalej!

Polecane

Może Cię zainteresować