×

33-latka wyjechała, aby walczyć z chorobą. Po kilku tygodniach znaleziono jej ciało w lesie

33-letnia Liga Skromane pochodziła z Łotwy, ale od 5 lat mieszkała w Dublinie, razem ze swoim partnerem. W lutym wraz z siostrą pojechały do Kerala – stanu indyjskiego, gdzie Liga miała być leczona z powodu depresji. Kobieta już nigdy nie wróciła do domu.

Liga została przyjęta do jednego z Centrum Ajuwerdy, z których słynie tamtejszy rejon. Radość 33-latki nie trwałą jednak długo. Pewnego dnia, kiedy wyszła z miejsca tymczasowego zamieszkania, aby pospacerować po plaży, doszło do tragedii. Kobieta w brutalny sposób została zgwałcona i zamordowana.

Zwłoki

Rozkładające się ciało Ligi powieszone do góry nogami na drzewie, znaleziono w pobliży lasu w Thiruvallam, 21. kwietnia. Sekcja zwłok nie wykazała zbyt wiele ze względu na stan, w jakim znajdowało się już ciało kobiety.

W czwartek – tego samego dnia, w którym odbył się pogrzeb kobiety – policja ujawniła, że została ona zwabiona przez dwóch mężczyzn, którzy podali jej środki odurzające, następnie wykorzystali seksualnie, a na samym końcu udusili. Podejrzani przebywają aktualnie w areszcie.

Gwałty w Indiach

To nie pierwszy tego typu przypadek w tamtejszym rejonie. Wcześniej jedną z ofiar napastników padła 16-letnia dziewczyna, która ostatecznie popełniła samobójstwo po tym, jak została wykorzystana przez ośmiu mężczyzn w stanie Haryana.

Nie zapominajmy, że w Indiach wprowadzono karę śmierci za gwałt na dziewczynkach poniżej 12 roku życia. Zmieniono również karę za wykorzystywanie na starszych dziewczynach i kobietach. Niestety, odnotowanych przypadków przemocy na tle seksualnym wciąż jest bardzo dużo.

Polecane

Może Cię zainteresować