×

Liczba zgonów z powodu koronawirusa wzrasta. Jednego dnia odnotowano 242 zgony

Liczba zgonów z powodu koronawirusa wzrosła o 242 w ciągu jednego dnia. To jak dotąd największy wzrost – całkowita liczba przypadków infekcji przekracza już 60 000.

Liczba zgonów z powodu koronawirusa wzrasta

W czwartek w prowincji Hubei zginęły 242 osoby. Władze odkryły, że zarażonych jest nawet więcej osób, niż im się wydaje. Po zmianie sposobu wykrywania wirusa, Komisja Zdrowia Hubei odkryła, że przypadków było o 15 000 więcej niż im się wydawało.

Kto jest zarażony?

Po prostu nie zdawano sobie sprawy, że niektóre przypadki to również osoby zarażone koronawirusem. Oznacza to, że liczba wzrosła z 45 000 do 60 000 zarażonych na świecie w ciągu jednego dnia. Obecnie komisja uwzględnia również osoby, które zostały „zdiagnozowane klinicznie” w oficjalnej liczbie ofiar.

Ofiar jest dużo więcej niż przypuszczano

Uważa się, że nowe dane ujawniły ponad połowę więcej ofiar śmiertelnych niż podawano na początku. Nowa oficjalna liczba zgonów okazała się ponad dwukrotnie wyższa niż ta ustalona wcześniej.

W zeszłym tygodniu media państwowe poinformowały, że Hubei zacznie używać tomografii komputerowej (CT) do potwierdzenia infekcji, co umożliwi szpitalom szybszą izolację pacjentów chorych.

Zła diagnostyka

Reuters opublikował w zeszłym miesiącu artykuł, który podał przyczynę szybkiego rozprzestrzeniania się wirusa. Problemem jest zła diagnostyka. W Wuhan nie posiadano zestawów testowych RNA co mogło zdecydowanie opóźnić prawidłową diagnozę i leczenie pacjentów. Przyczyniło się to również  do rozprzestrzeniania wirusa we wczesnych etapach epidemii.

Wirus rozprzestrzenia się wolniej dzięki celnej diagnostyce

Światowa Organizacja Zdrowia orzekła, że liczba przypadków zakażenia nowym koronawirusem w Chinach ustabilizowała się. Dodała jednak, że widoczne spowolnienie rozprzestrzeniania się epidemii należy rozpatrywać z „szczególną ostrożnością”.Dyrektor generalny WHO, Tedros Adhanom Ghebreyesus na konferencji w Genewie powiedział:

Wybuch ten może nadal zmierzać w dowolnym kierunku

Co sądzicie o epidemii? To koniec czy dopiero początek?

Źródła: www.dailymail.co.uk, tvn24.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować