×

Liczba przypadków koronawirusa w Polsce. Aktualne dane z Ministerstwa Zdrowia

Liczba przypadków koronawirusa w Polsce. Według danych udostępnionych przez Ministerstwo Zdrowia, mamy 69 nowych przypadków zachorowań. Są również kolejne ofiary śmiertelne.

Wybory prezydenckie w czasie pandemii

Chociaż liczba zachorowań ciągle rośnie, nadal nie wiadomo, co będzie z wyborami prezydenckimi. A te mają się odbyć już 10 maja. Pojawiły się nawet pogłoski o dymisji prezydenta Dudy, którą sugerował Onet.

Tymczasem PAP poinformował, że trzy połączone komisje senackie zarekomendowały Senatowi odrzucenie w całości ustawy o wyborach korespondencyjnych. Jaki będzie finał ogromnego zamieszania wokół nadchodzących wyborów?

Liczba przypadków koronawirusa w Polsce

Ministerstwo Zdrowia w popołudniowym komunikacie poinformowało o 69 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Dotyczą one następujących województw:
śląskiego (19),
łódzkiego (19),
mazowieckiego (12),
podkarpackiego (7),
opolskiego (6),
dolnośląskiego (3),
małopolskiego (2),
zachodniopomorskiego (1).

Są też ofiary śmiertelne, jak czytamy na profilach MZ:

Z przykrością informujemy o śmierci 15 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 65-M Poznań, 70-M Gliwice, 53-M Wrocław, 86-M, 44 -M Koszalin, 76-K, 77-M Szczecin, 71-M Tychy, 73-M Radom, 59-M, 88-K, 67-M Warszawa, 87-K Kalisz, 87-K Gdańsk, 79-M Kędzierzyn Koźle. Większość osób miała choroby współistniejące.

W sumie wykryto w naszym kraju już 14 006 przypadków koronawirusa (w tym 698, to osoby zmarłe, a 4 065 – wyzdrowiałe).

Od dziś duże zmiany!

Drugi etap odmrażania gospodarki wchodzi w życie 4 maja. To oznacza, że od dziś czekają nas spore zmiany.

Otwarte zostają galerie handlowe (z wyjątkiem restauracji i stref rekreacyjnych), hotele i miejsca noclegowe, muzea, biblioteki i galerie sztuki. Pacjenci, którzy potrzebują zabiegów rehabilitacyjnych, od dziś będą mogli z nich skorzystać (z wyłączeniem masażu rekreacyjnego). Od 6 maja mogą zostać otwarte również przedszkola i żłobki, jeśli tak zdecydują jednostki samorządowe.

Zmiany czekają także na pracowników transgranicznych. Zgodnie z decyzją rządu, od dziś, przedstawiając odpowiednie oświadczenie, nie będą musieli poddawać się przymusowej kwarantannie po przekroczeniu granicy.

Rząd podkreśla, że luzowanie obostrzeń nie oznacza pokonania epidemii i apeluje o rozsądek i zachowanie środków bezpieczeństwa.

Liczba wszystkich zakażonych koronawirusem na świecie od 2019 r. to blisko 3,5 mln osób. Eksperci coraz częściej mówią o tym, że te dane mogą być mocno zaniżone.

Fotografie: Pixabay

Polecane

Może Cię zainteresować