×

Liczba chorych na Covid-19 w Polsce nadal rośnie. Zbliżamy się do 1000 zakażeń!

Liczba chorych na Covid-19 w Polsce ciągle rośnie. Ministerstwo Zdrowia podało uaktualnione statystyki dotyczące zakażeń koronawirusem. Do tej pory odnotowano 927 zachorowań i 12 przypadków śmiertelnych.

Liczba chorych na Covid-19 w Polsce

Na oficjalnym koncie Ministerstwa Zdrowia na Twitterze ukazała się informacja o zaktualizowanej liczbnie zakażeń koronawirusem. Liczba chorych wyniosła już 927 i stopniowo zbliża się do wartości 1000.

W ciągu ostatnich godzin przybyło 26 nowych pacjentów. Niestety, miały miejsce również dwa kolejne zgony. We Wrocławiu zmarło dwóch mężczyzn. Pierwszy, w wieku 41 lat oraz drugi, w wieku 71 lat. Obaj należeli do grupy szczególnego ryzyka – byli obarczeni chorobami współistniejącymi.

43 miliony kontaktów

Pomimo szalejącej epidemii koronawirusa, wszystko wskazuje na to, że zaplanowane na 10 maja wybory prezydenckie nie zostaną przeniesione na inny termin. Dzisiaj wchodzi w życie zakaz wychodzenia z domu, poza wyjątkowymi sytuacjami, jak wyjście do pracy, sklepu czy apteki.

Wprowadzenie nowych obostrzeń w Polsce jest związane z epidemią, jednak nie mamy do czynienia ze stanem nadzwyczajnym, co oznacza, że wybory prezydenckie odbędą się zgodnie z zamierzeniami. Już teraz na świecie odwołane zostało wiele imprez masowych (Festiwal Filmowy w Cannes, Euro 2020, Igrzyska Olimpijskie w Tokio, Eurowizja), których termin wypada dużo później niż wybory w Polsce.

Mimo to, rząd nie zamierza zmienić daty głosowania. Obliczono, że w trakcie procesu oddawania głosów nastąpi aż 43 milionów kontaktów społecznych. W samych komisjach wyborczych zasiądzie ok. 260 000 Polaków, którzy przez cały dzień będą mieli styczność z głosującymi, tym samym ponosząc skrajnie wysokie ryzyko zakażenia.

Można spodziewać się, że po prognozowanym na dzień 20 kwietnia szczycie zachorowań, nastąpi lekkie wyhamowanie liczby zachorowań. Niemniej jednak, spadek zakażeń nie oznacza końca walki z wirusem, a organizacja wyborów zaledwie 3 tygodnie od punktu maksymalnego epidemii może spowodować jej gwałtowny nawrót.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij