Licytacje komornicze. Jak zgarnąć auto za pół ceny?

  Licytacje komornicze. Jak zgarnąć auto za pół ceny?

  Licytacje komornicze cieszą się coraz większą popularnością
  Licytacje komornicze cieszą się coraz większą popularnością
  Źródło zdjęć: © Pixabay
  04.03.2024 10:27

  Licytacje komornicze zdobywają na popularności. Jeżeli poszukujemy używanego samochodu i nie zamierzamy wydawać na niego dużo pieniędzy, to może okazać się to trafnym pomysłem. W serwisach licytacji komorniczych odszukamy liczne pojazdy w atrakcyjnych cenach oraz w znakomitym stanie technicznym.

  Dla osób pragnących zakupić samochód i przy tym zaoszczędzić środki finansowe, licytacje komornicze stanowią odpowiedni wybór. W obrębie najświeższych ofert komorniczych możliwe jest znalezienie pojazdów oferowanych nawet za połowę wartości.

  Na licytacje komornicze trafia wiele samochodów osobowych. Auta dostępne w tych miejscach są zazwyczaj przejmowane przez komorników od osób zadłużonych. Dla niektórych takie sytuacje mogą stanowić okazję do nabycia pojazdu poniżej jego wartości rynkowej. Zdarzają się przypadki, gdzie można je kupić nawet za połowę ceny.

  Oto kilka przykładowych cen wyjściowych samochodów na aukcjach komorniczych w Polsce:

  • Opel Astra, rok prod. 2005 - 750 zł
  • HYUNDAI ELANTRA, rok prod. 2004 - 750 zł
  • Honda Civic, rok prod. 2003 - 1500 zł
  • Peugeot 308, rok prod. 2008 - 3000 zł
  • Peugeot 206, rok prod. 2008 - 4 500 zł
  • Alfa Romeo, rok. prod. 2008 - 7500 zł
  • OPEL INSIGNIA Kombi 2.0, rok prod. 2010 - 13 500 zł
  • AUDI A6, rok prod. 2005 - 15 000 zł

  Z informacji umieszczonych na stronie licytacje.komornik.pl, środki uzyskane ze sprzedaży są przeznaczone na uregulowanie długów dłużników.

  Stroną licytacje.komornik.pl zarządza Krajowa Rada Komornicza.

  Aby wziąć udział w licytacji, należy wpierw wyselekcjonować ofertę, która nas interesuje, a następnie dokonać wpłaty wadium. Jego wysokość określa 10 proc. kwoty oszacowania i jest wskazana w ogłoszeniu. Ważne, aby środki znalazły się na rachunku bankowym komornika co najmniej dzień przed rozpoczęciem aukcji.

  Wpłacając wadium, możemy udać się na aukcję osobiście lub posłać reprezentanta. Ten ostatni musi posiadać nasze upoważnienie uwierzytelnione przez notariusza. Na wstępie komornik prezentuje wszystkie detal aukcji, a potem oznajmia minimalną kwotę do podbicia. Musi ona stanowić co najmniej 1 proc. wartości wywoławczej.

  Po zwycięskiej licytacji, automatycznie zostajemy właścicielami pojazdu.

  Źródło artykułu:o2pl
  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także