×

Szkoły sparaliżowane. „To by było ma tyle jeśli chodzi o zdalną naukę”

Historia ponoć lubi się powtarzać. Dosyć szybko mogą się o tym przekonać uczniowie oraz nauczyciele. Librus nie działa! Problemy zaczęły się już pierwszego dnia zdalnego nauczania w klasach 4-8 szkół podstawowych.

Od dziś duże zmiany w szkołach

Od poniedziałku 26 października uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych przechodzą na nauczanie zdalne. To jedna z największych zmian, wprowadzonych w ostatnich dniach przez rząd. Według wstępnej wersji, nauczanie zdalne ma potrwać do 8 listopada. Niewykluczone, że ta data może jednak ulec zmianie.

To będzie trwało tak długo, jak będzie konieczne ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne naszych uczniów, naszych nauczycieli, pracowników oświaty, naszych studentów, naszych profesorów. Ale też tak długo, jak będzie to konieczne do tego, by zahamować wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce i zniwelować jego liczbę.

– przyznał w TVP Info Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.

Librus nie działa
Twitter

Przypomnijmy – w trybie zdalnym już od 19 października pracują uczniowie szkół ponadpodstawowych. Póki co stacjonarnie nadal uczą się jedynie uczniowie klas 1-3.

Oprócz nauczania zdalnego rząd wprowadził zakaz samodzielnego przemieszczania się dzieci i młodzieży do ukończenia 16. roku życia, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00–16.00.

Librus nie działa

Ledwo uczniowie klas 4-8 przeszli na model nauczania zdalnego, a już pojawiły się pierwsze przeszkody. Wygląda na to, że nie uczymy się na błędach – powtórzyła się sytuacja z wiosny. Reporter Radia ZET alarmuje: aplikacja do nauki zdalnej Librus nie działa!

„To by było ma tyle” jeśli chodzi o zdalną naukę

– napisał na Twitterze Jacek Czarnecki.

Wersję reportera Radia ZET potwierdzają internauci. System albo jest zupełnie zawieszony, albo ładuje się przez długi czas.

W lepszej sytuacji są klasy, które korzystają z systemu Vulcan. Z tym – przynajmniej na razie – nie ma żadnych problemów.

Przypomnijmy – również 25 marca, gdy uczniowie rozpoczynali naukę zdalną, system Librus zbuntował się już po kilku minutach. Do systemu nie można było się zalogować, a na e-dzienniku wyskakiwał ERROR. Nauczyciele nie mogli się skontaktować z uczniami. Tym razem ponoć wszystko miało być dopracowane… Czy problemy techniczne uda się szybko opanować?

Fotografie:

Może Cię zainteresować

zamknij