×

Lewandowski wspiera Christiana Eriksena. Fanów poruszył gest piłkarza

Nie milkną echa po dramatycznych wydarzeniach w trakcie meczu Dania-Finlandia. Dla Eriksena mecz reprezentacji przerodził się w grę o najwyższą stawkę – życie. To wydarzenie poruszyło również polskich piłkarzy. Lewandowski wspiera Christiana Eriksena. Fani docenili ten miły gest.

Piłkarski świat wstrząśnięty

Wystarczy ułamek sekundy, a mecz i wszystko inne schodzi na dalszy plan. Mogliśmy to zaobserwować w sobotę podczas spotkania Dania-Finlandia, które nieoczekiwanie miało wyjątkowo dramatyczny przebieg. 29-letni piłkarz, wysportowany i zdrowy – jak mogłoby się wydawać – mężczyzna, nagle osuwa się na murawę i walczy o życie.

Ten mecz się skończył, bo miał być świętem dla ludzi. A teraz ma zupełnie inny sens – to modlitwa o zdrowie i życie bliźniego. Ten mecz nie ma już sensu

– powiedział Mateusz Borek, komentator spotkania w Telewizji Polskiej.

A mimo to ostatecznie zdecydowano o kontynuacji gry. Jednak dzisiaj nikt nie mówi o wyniku meczu. Piłkarski świat jest poruszony tym, co się stało.

<a href=Twitter">

Twitter

<a href=Twitter">

Twitter

Życzenia powrotu do zdrowia posypały się m.in. od innych piłkarzy, również z Polski.

Lewandowski wspiera Christiana Eriksena

Chociaż polscy piłkarze nie mogli oglądać meczu – uczestniczyli wtedy w odprawie przed niedzielnym treningiem oraz poniedziałkowym meczem ze Słowacją, wydarzenia z kopenhaskiego stadionu szybko do nich dotarły.

Choć nikt nie mówi tego głośno, każdy w tym momencie poczuł strach. Z jednej strony jesteśmy atletami, ciągle nas badają, a jednak zagrożeni jesteśmy wszyscy. Najważniejsze, żeby ta historia się skończyła happy endem. Życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia

– powiedział Grzegorz Krychowiak podczas konferencji, zorganizowanej przed spotkaniem ze Słowacją.

<a href=Twitter">

Twitter

Do dramatu Christiana Eriksena odniósł się także kapitan polskiej drużyny Robert Lewandowski. Wpis na Twitterze, w którym zwrócił się do Christiana Eriksena, bije rekordy popularności.

Oglądanie tych scen podczas meczu Dania – Finlandia na Euro 2020 było dla nas wszystkich niepokojące. Miło słyszeć, że Christian Eriksen jest w stabilnym stanie. Szybkiego powrotu do zdrowia, @ChrisEriksen8!

– czytamy.

<a href=Twitter">

Twitter

Wpis Lewandowskiego zdobył prawie 33 tys. „serduszek”, jednak nie o sam wpis tu chodzi. Piłkarze pokazali, że w sporcie i grach zespołowych liczy się coś więcej niż wynik i zarabianie pieniędzy. Postawa niektórych, szczególnie kolegów z reprezentacji Christiana Eriksena, jest budująca.

Na szczęście docierają do nas optymistyczne wieści na temat stanu zdrowia 29-latka. Eriksen nadal przebywa w szpitalu Rigshospitalet, gdzie musi przejść serię badań.

Dziękuję, nie poddam się. Czuję się już lepiej – ale teraz muszę zrozumieć, co się wydarzyło. Dziękuję wszystkim za to co zrobiliście

– brzmiały pierwsze słowa piłkarza, wypowiedziane w stronę mediów.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować