×

Piękny gest Lewandowskich. Wiadomo już, do jakiej placówki trafiły ich pieniądze

Lewandowscy dofinansowali szpital, aby miał kolejne środki do walki z koronawirusem. Placówka jest wdzięczna parze za pomoc.

Robert i Anna przekazali fortunę na walkę z wirusem

Jak widać można być gwiazdami show-biznesu i wspaniałymi ludźmi. Lewandowscy zadecydowali, że na walkę z koronawirusem przekażą 1 mln euro, co w przeliczeniu na złotówki oznacza sumę prawie 4,6 mln złotych. Oświadczyli o tym oficjalnie za sprawą swoich mediów społecznościowych. Apelują, aby wszyscy wzięli sobie do serca obecne zalecenia i unikali ryzyka zakażenia się koronawirusem. Jak napisał Robert na swoim Facebooku:

Dziś wszyscy jesteśmy świadomi trudności sytuacji jaka nas otacza. Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Jeśli możemy w sposób bezpieczny komuś pomóc to róbmy to.

Zdecydowaliśmy się przekazać 1 mln Euro na walkę z koronawirusem. Ta sytuacja dotyka każdego z nas, nie wybiera, dlatego raz jeszcze prosimy: Stosujmy się do zaleceń, słuchajmy tych, którzy się na tym dobrze znają. Bądźmy odpowiedzialni. Wierzymy, że szybko wrócimy do normalności. Bądźmy razem, bądźmy solidarni.

Lewandowscy dofinansowali szpital

Wielu internautów podważało wpis sławnej pary, jednak jak widać Lewandowscy przeszli od słów do czynów. Strona facebookowa powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego poinformowała, że 200 tys. złotych trafiło na konto Samodzielnego Publicznego Zespółu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu (woj. opolskie). Cała suma pochodzi właśnie od Lewandowskich.

Nie obyło się jednak bez hejtu na sportowca oraz jego żonę. Niektórzy atakują ich za to, że przekazują ułamek swoich zarobków a cała akcja ma wymiar wyłącznie marketingowy. Uważają, że celebryci promują się teraz jako dobroczyńcy, aby po pandemii koronawirusa wyjść na bohaterów.

Pamiętajcie, że wszyscy dziś mamy jednego wspólnego wroga, który jest mikroskopijny. Nie warto na siłę szukać kolejnych!

Źródła: sportowefakty.wp.pl, tvn24.pl

Polecane

Może Cię zainteresować