×

Leszno: znaleziono zwłoki mężczyzny. Makabryczne odkrycie w kamienicy

Leszno: znaleziono zwłoki mężczyzny. Mieszkańców kamienicy przy Nowym Rynku zaniepokoił fakt, że mężczyzna nie pojawił się na pogrzebie własnej matki. Gdy służby dotarły do budynku, okazało się, że skrywa tragiczne tajemnice…

O sprawie napisał „Głos Wielkopolski”.

Leszno: znaleziono zwłoki mężczyzny

Sąsiedzi 64-letniego mężczyzny nie mieli z nim kontaktu od kilku dni. Nie reagował na wołanie, ani pukanie do drzwi. Gdy nie zjawił się na pogrzebie własnej matki, sąsiedzi wiedzieli już, że coś musiało się stać. Wezwali policję. Na miejscu potrzebna okazała się również straż pożarna.

Kiedy strażacy dotarli do kamienicy przy Nowym Rynku, musieli wyłamać drzwi. Za nimi czekało na nich makabryczne odkrycie…

64-latek leżał martwy na schodach. Nie wiadomo, od jak dawna nie żył, ani w jakich okolicznościach doszło do jego śmierci. Do zdarzenia doszło w czasie, w którym zmarła również matka mężczyzny.

Mężczyzna na parterze budynku prowadził zakład ślusarski.

Wstrząsające odkrycie w mieszkaniu

Okazało się, że to nie jedyne odkrycie, jakie czekało służby na miejscu. Zmarły nie mieszkał sam. Z mieszkania na pierwszym piętrze dochodził cichy skowyt…

Gdy funkcjonariusze weszli do pomieszczenia, zobaczyli małego, wycieńczonego psa, czekającego na powrót swojego pana. Piesek cudem przeżył. Zawdzięcza to swojemu sprytowi. Asp. Piotr Mulczyński, dowódca akcji strażackiej, relacjonował „Głosowi Wielkopolskiemu”:

Pies był wycieńczony, podaliśmy mu wodę i po opuszczeniu budynku poczuł się lepiej. Zwierzę poradziło sobie, by przeżyć. Pies wybił szybę i dostał do się do pożywienia. Dzięki temu żyje. Nie wiemy, jak długo przebywał w mieszkaniu.

Właściciel miał już nigdy nie wrócić. Życie psa na szczęście udało się uratować. Zwierzę przekazano właściwym służbom. Strażacy zdążyli w samą porę, by uratować biedne stworzenie.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Google Street View, , Twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij