Lepiej spryskać już teraz. Zadziała najskuteczniej

  Naturalny oprysk na mszyce i przędziorki robię w domu
  Naturalny oprysk na mszyce i przędziorki robię w domu
  Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Skórzewiak

  06.03.2024 15:54

  Zalogowani mogą więcej

  Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

  Zbliża się następny etap wzrostu roślin, co zwiastuje bujny rozkwit po dłuższej przerwie. Już teraz wiele osób przystępuje do cięcia zeschłych gałęzi albo zaczyna etap nawożenia, aczkolwiek nie tylko te działania są gwarancją ich zdrowia. Jak zatem przeprowadzić wiosenny oprysk przeciwko mszycom oraz przędziorkom?

  Niektórzy ogrodnicy borykają się z ciągłymi napadami szkodników, które szybko niszczą uprawy, uszkadzają rośliny i nie zamierzają opuszczać terenu. Jeśli zastanawiasz się, jak efektywnie wyeliminować mszyce i przędziorki, wystarczy zastosować jeden produkt znajdujący się w szafce kuchennej. Ten ekologiczny środek skutecznie usunie je jeszcze przed nadejściem wiosny.

  Jak skutecznie pozbyć się mszyc?

  Widząc mszyce na plantacjach, wiele osób chce jak najszybciej się ich pozbyć. Dlatego często sięgamy po preparaty z centr handlowych dla ogrodników, które nie tylko kosztują sporo, ale mogą również zagrażać naszym roślinom. Użycie toksycznych substancji może w łatwy sposób pozbawić nas roślin i plonów, a przecież nie o to nam chodzi. Niewielu jest świadomych, skąd biorą się mszyce, a często ta informacja jest kluczem do ich eliminacji.

  Ciąg dalszy artykułu znajduje się pod filmem

  Wczesną wiosną mrówki roznoszą po naszym ogrodzie larwy mszyc, ciesząc się ich słodką wydzieliną. Być może nie zdawałeś sobie sprawy, że te pozornie nieistotne owady mogą sprzyjać rozprzestrzenianiu się poważnej plagi szkodników. Z kolei przędziorki pojawiają się na roślinach umiejscowionych na pełnym słońcu, często w zbyt suchych warunkach dla ich wzrostu. Doświadczeni ogrodnicy mogą łatwo zauważyć tę napaść szkodników, co dla nowicjuszy jest dużym wyzwaniem. Gdy nie wiesz, z jakimi szkodnikami masz do czynienia, zastosuj prostą procedurę. Kiedy i czym spryskać na mszyce?

  Jak samemu zrobić oprysk na mszyce i przędziorki ?

  Najbardziej naturalną metodą na usunięcie mszyc i przędziorków z ogrodu jest domowy oprysk przyjazny środowisku. Skutecznie walczy zarówno z jednymi, jak i drugimi szkodnikami, nie niszcząc przy tym roślin, a jego przygotowanie jest niezmiernie proste. Aby pozbyć się mszyc z ogrodu, przygotuj wiosenny oprysk na podstawie oleju parafinowego. Działa on natychmiastowo na szkodniki, a także ich larwy, które pod warstwą lepkiej substancji przestaną się odżywiać. Jak sporządzić oprysk na mszyce?

  Do jego przygotowania potrzebny będzie olej parafinowy, który łatwo dostaniesz w każdym punkcie ogrodniczym lub aptece. Przed zastosowaniem należy go rozmieszać z wodą, przy czym 2 litry oleju wystarczą do wykonania 100 litrów mieszaniny na mszyce i przędziorki. Ekologiczny oprysk na mszyce nadaje się do stosowania na drzewach owocowych, takich jak jabłonie, grusze, a także na iglaki i żywopłoty w rodzaju jodeł, sosen, modrzewi i głogów.

  Oprysk na mszyce z oleju parafinowego przeprowadzamy zawsze wczesną wiosną, gdy warunki pogodowe są ciepłe i bezwietrzne. Podczas procedury należy dokładnie spryskać intensywnie wnętrze rośliny oraz wszystkie jej pędy, co zapewnia, że mszyce i przędziorki zostaną daleko za nami.

  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także