×

Lekarze amputowali kobiecie obie nogi! Wszystko przez popularny produkt do higieny intymnej

Lauren Wasser straciła obie nogi, przez znany produkt do higieny intymnej. Dziś, ostrzega inne kobiety, by nie podzieliły jej smutnego losu. Co się stało, że produkt, który jest dostępny w sklepach, powoduje zakażenie?

Używała produktu do kobiecej higieny

Diagnoza brzmiała: amputacja obu nóg. Dla Lauren to był prawdziwy cios. Robiła karierę w modelingu, była młoda i piękna, a świat stał przed nią otworem.

Wszystko zmieniło się w 2012 roku. To wtedy Lauren stoczyła walkę o życie.

Dziś opowiada swoją historię, aby uświadomić i przestrzec inne kobiety.

Niewiele kobiet zdaje sobie z tego sprawę

Pamięta, że zaczęła czuć się bardzo źle. Spała przez długie godziny. Obudziła ją dopiero dobijająca się do drzwi policja.

Gdy funkcjonariusze zobaczyli w jakim stanie jest Lauren, natychmiast wezwali pogotowie.

W szpitalu okazało się, że przyczyną jej poważnych problemów zdrowotnych dziewczyny są… tampony! Lekarze długo walczyli o jej życie. Udało się je uratować, ale nie udało się ocalić nóg Lauren. Konieczna była amputacja.

Zaczęło się zwyczajnie

Lauren miała okres. Towarzyszyły mu typowe objawy, ale były bardzo nasilone. Nudności, ból głowy, robiło się jej słabo.

Gdy trafiła do szpitala, nerki źle pracowały, miała gorączkę i atak serca. Początkowo dziewczyna nie reagowała na leczenie.

Lekarzom udało się jej pomóc dopiero, gdy usunęli z ciała dziewczyny tampon. Powód wszystkich problemów był prozaiczny – produkt higieny, z którego korzysta większość kobiet. Jednak wiele nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie ryzyko się z nim wiąże.

Okazało się, że Lauren doznała TSS – zespołu wstrząsu toksycznego. Z powodu TSS w prawej nodze modelki powstał zgorzel. Amputacja poniżej kolana okazała się koniecznością.

Lauren wciąż walczyła o drugą nogę. Lekarze dawali jej 50% szans na powodzenie. Niestety, okazało się, że i ta walka będzie przegrana. Lauren wróciła na stół operacyjny.

Dziś ostrzega kobiety na całym świecie

Obecnie Lauren porusza się dzięki protezom. Dziewczyna mimo wszystko się nie poddaje, a swoim życiem daje przykład innym kobietom.

View this post on Instagram

Training and it’s only the beginning ????????I am beyond grateful to even be able to have the luxury to run. I have dreamed about getting back to the young woman I was before almost losing my life. I can honestly say I’m feeling like that young woman today. Thank God for allowing me to have this second chance at life not to just live but to THRIVE!!!! I’m locked and loaded and literally unstoppable. I haven’t felt better physically, mentally. Thank you to my @ossur family for giving me this freedom❤️ had to come see @phprosthetics to get my new blades and get dialed in. Only a couple months left till the @nycmarathon ???????? ????????‍♀️????????‍♀️????????‍♀️????????‍♀️????????‍♀️

A post shared by Lauren Wasser (@theimpossiblemuse) on

Nadal pracuje jako modelka. Nie wstydzi się pokazywać swoich protez. Historię, jaka jej się przydarzyła, wykorzystuje w szczytnym celu. Chce zwiększyć świadomość kobiet i przypomnieć, że zespół wstrząsu toksycznego nie jest jedynie wymysłem.

Ofiarą może stać się każda kobieta. Ale Lauren udowadnia, że nawet po tak trudnym doświadczeniu można normalnie żyć i funkcjonować. Dziś fotografują ją najlepsi fotografowie, a o Lauren usłyszały kobiety na całym świecie.

Zobacz również: Kobieta nie wyciągała tamponu z pochwy przez 9 dni. Oto, co stało się z jej ciałem

Źródła: www.foxnews.com
Fotografie: Instagram.com

Polecane

Może Cię zainteresować