×

Lekarz uznał, że musi wyssać mocz pacjenta. Przerażony mężczyzna pozwolił mu na to

W samolocie linii China Southern Airlines lecącego 19 listopada z Kantonu w Chinach do Nowego Jorku rozegrały się dantejskie sceny. Po 10 godzinach lotu okazało się, że jeden z pasażerów skarży się na bardzo złe samopoczucie. Jeden z lekarzy, który znajdował się na pokładzie, uznał, że musi wyssać jego mocz…

Interwencja lekarzy

Objawy chorobowe pasażera były niepokojące. Miał wzdęty brzuch i obficie się pocił. Dlatego stewardessa zapytała, czy na pokładzie znajduje się lekarz.

Wtedy Zhang Hong oraz Xiao Zhanxiang bezzwłocznie pospieszyli z pomocą. Stan chorego był krytyczny. Mężczyzna miał silne bóle i występowały u niego objawy szoku. Lekarze szybko zorientowali się, że chory zmaga się z problemami z prostatą, których rezultatem jest przepełniony pęcherz.

Wspólnie szybko skonstruowali prymitywny cewnik, składający się z dostępnych pod ręką rurek z masek tlenowych, igły ze strzykawki oraz słomek. Usiłowali przebić pęcherz chorego, jednak ze względu na zbyt mały rozmiar igły, zabieg zakończył się niepowodzeniem.

Bohaterski czyn doktora Zhang

Na co dzień pracujący w szpitalu Jinan w Kantonie, dr Zhang zdecydował się osobiście wyssać mocz pacjenta.

Lekarz uważa, że:

Był to najlepszy sposób, by pozbyć się płynu, a nie potrafiłem wymyślić innej metody. Widząc cierpienie pasażera myślałem jedynie o tym, jak uratować mu życie

Zabieg zakończył się sukcesem, a po upływie 30 minut, pasażer wrócił na swoje miejsce. Mimo dobrego samopoczucia medycy zalecili, aby po lądowaniu w Nowym Jorku skonsultował się z lekarzem.

Całą akcje ratunkową na pokładzie samolotu nagrano telefonem:

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.fakt.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter.com

Może Cię zainteresować