×

Bała się, że mąż nie zaakceptuje jej ciała po ciąży. Odpowiedź mężczyzny zasługuje na medal

Biorąc pod uwagę niesamowitą przemianę kobiety w okresie ciąży, nikogo nie powinno dziwić, że ciało zmienia się po urodzeniu dziecka. Taka kolej rzeczy doprowadza do tego, że panie często czują się wtedy mało atrakcyjne, są zmęczone, zaczynają walczyć z nadwagą, a zmiany, które zaszły w ich ciele, przyprawiają o nerwy. Jakby tego było mało, kobiety po ciąży bardzo często przejmują się tym, jak postrzegają je ich partnerzy. W końcu nie jest to ciało, w którym niegdyś się zakochali.

Co teraz?

Świeżo upieczone mamy boją się, że panowie zmienią do nich swoje podejście i nie będą potrafili patrzeć na nie tak, jak patrzyli jeszcze jakiś czas temu. Wydawać by się mogło, że już gorzej być nie może. A może to kobiety same tworzą sobie w głowach niepotrzebne przeświadczenia? Panie po ciąży zaczynają szukać w oczach swoich drugich połówek dawnego pożądania. Jedne go znajdują, inne niestety nie, co jeszcze bardziej je przytłacza. Czy tak to powinno wyglądać? Oczywiście, że nie!

Wiele kobiet popełnia w tym momencie podstawowy błąd

Panie żyją w przekonaniu, że dla płci przeciwnej nie liczy się nic innego oprócz pięknej, gładkiej skóry, zgrabnej sylwetki i atrakcyjnego wyglądu. Chcą być dla swoich drugich połówek najpiękniejsze, zapominając jednocześnie o tym, że zmiany, jakie zachodzą w ich wyglądzie po urodzeniu dziecka, nie czynią je brzydszymi, a tym bardziej gorszymi kobietami.

Rozmowa, która zmieni Twoje podejście do swojego ciała

Rozmowę na ten temat postanowiła przeprowadzić ze swoim mężem Laura Mazz. Oboje powiedzieli sobie, co myślą o ciele świeżo upieczonej matki, jaką była wtedy Laura. Ten krótki dialog pozwolił jej rozwiać wszelkie wątpliwości i otworzył oczy na to, co najpiękniejsze. Dziś wie, że narodziny dziecka były czymś najpiękniejszym, co mogło ją spotkać.

To ciało nie jest tym, w którym się zakochałeś. Ciało, w którym się zakochałeś, było wyrzeźbione, muskularne, nie było na nim rozstępów, zwłaszcza na piersiach, nie było też blizn na brzuchu.

Ciało, w którym się zakochałeś pasowało do obcisłych jeansów, mogłam wejść do sklepu, złapać parę spodni i wyjść, wiedząc, że pasują. Twoje ciało zostało takie, jak było, a moje zmieniło się w każdy możliwy sposób. To niesprawiedliwe.

Stałam przed mężem wyczerpana i załamana, łzy wzbierały się w moich oczach. Wtedy on powiedział: „Masz rację, to nie jest ciało, w którym się zakochałem. To ciało umożliwiło przyjście na świat naszych dzieci, karmiło je, kochało, dało im życie. Twoje ciało teraz sprawia, że zakochuję się w nim coraz bardziej każdego dnia. Nie wiedziałem, czym jest miłość, dopóki nie zobaczyłem tego ciała i nie zrozumiałem, co ono potrafi. Dziękuję ci za to”

Pamiętajcie. Nie wstydźcie się tego, jak wygląda wasze ciało po ciąży. Macie jeszcze czas, by pożegnać się z ciastkami, a teraz po prostu cieszcie się życiem i chwilami, które nadejdą. Cieszcie się faktem, że zrobiłyście coś, co jest warte każdego rozstępu i blizny

Drogie panie, pamiętajcie, że nie wygląd, lecz samopoczucie po ciąży powinno być dla Was najważniejsze. Jeśli Twoja druga połówka faktycznie Cię kocha, będzie Cię kochać dalej bez względu na to, jak bardzo zmieniło się ciało.

Reakcje ludzi

Wiele kobiet udostępniło słowa Laury na swoich profilach społecznościowych, utożsamiając się jednocześnie z autorką wpisu. Nie obyło się również bez reakcji mężczyzn, którzy publikowali słowa męża Laury na znak wsparcia swoich wybranek. Wielu z nich podkreśliło, że mimo ciąży ich partnerki wciąż są najwspanialszymi kobietami na świecie i nie zamieniliby ich na żadne inne.

Jeśli uważacie podobnie lub znacie osobę, która jest po ciąży i zmaga się z podobnym problemem, koniecznie przekażcie rozmowę Laury i jej męża dalej. Kto wie, być może w ten sposób otworzycie komuś oczy i pokażecie, że piękno to nie tylko jędrna i gładka skóra.

Polecane

Może Cię zainteresować