×

Rozsmarowała klej na szklanym słoiku i owinęła go chusteczką. Efekt nie mógł być bardziej magiczny!

Czy pamiętacie te wieczory, gdy rodzice albo dziadkowie czytali Wam do snu bajki? Ten moment, gdy siadali z ogromną książką i pomagali Wam przenieść się w świat baśni? Na pewno macie to w swojej pamięci, ponieważ takich chwil się nie zapomina i zostają one z nami do końca.

Czarodzieje, jednorożce i dobre wróżki podbijały serca każdego z nas. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko także nauczyło się marzyć i rozwijać swoją wyobraźnię, możesz mu w tym pomóc i zrobić samemu uroczą latarenkę, która będzie dla twojej pociechy ogromną atrakcją.

Materiały:

– słoik
– wróżka (najlepiej z ciemnego tworzywa)
– klej na ciepło
– klej uniwersalny
– chusteczka albo papier toaletowy
– brokat
– sznurek/wstążka
– podgrzewacz ledowy
– ozdoby

Wyszukaj w Internecie zdjęcie wróżki, wydrukuj je na grubym kartonie. Wytnij ją dokładnie. Możesz także kupić gotowe szablony w sklepie.

laterenka z wrozka w srodku (1)

Gotowy wzór przyklej wewnątrz słoika za pomocą pistoletu z gorącym klejem lub możesz użyć superglue i za pomocą linijki włożyć wróżkę do słoika, jeśli Twoja dłoń nie mieści się w środku.

laterenka z wrozka w srodku (2)

Zewnętrzną część po prostu posmaruj zwykłym klejem.

laterenka z wrozka w srodku (3)

Na klej nałóż jedną albo dwie warstwy chusteczek/papieru. Zadbaj o to, aby nie powstały żadne pęcherzyki powietrza. Zawiń materiał pod słoik i przyklej go.

laterenka z wrozka w srodku (4)

Po wyschnięciu słoik będzie mieć mleczny kolor. Posmaruj jeszcze klejem górę i dół słoika, a później posyp te miejsca brokatem. Nie martw się o to, że klej będzie widać, po wyschnięciu stanie się przezroczysty.

laterenka z wrozka w srodku (5)
laterenka z wrozka w srodku (6)

Owiń dwukrotnie słoik tasiemką albo sznurkiem i zrób kokardkę.

laterenka z wrozka w srodku (7)

Tam, gdzie powstanie pętelka nanieś pistoletem klej i dodaj jakąś dekorację – w tym przypadku użyto sztucznej jarzębiny.

laterenka z wrozka w srodku (8)

Teraz pozostaje tylko włożyć do środka LED-owy podgrzewacz. Całość wygląda naprawdę bajecznie!

laterenka z wrozka w srodku (9)

Może Cię zainteresować