×

Poszła do lekarza z bolesnym wypryskiem. Później wypełzł z niego okropny robal

Larwa gza ludzkiego jest z pewnością czymś, z czym nie chcielibyście mieć do czynienia. Po pierwsze „spotkanie” z nią jest bardzo bolesne, a po drugie można się naprawdę wystraszyć i nabawić traumy. O swojej przygodzie z tym „żyjątkiem” opowiedziała pewna TikTokerka. Jej historia brzmi jak rodem z horroru.

„Jakbym została dźgnięta w plecy gorącym pogrzebaczem”

Loudladylibrary jest TikTokerka. Młoda kobieta jakiś czas temu opowiedziała o swojej przygodzie z larwą gza ludzkiego. Pewnej nocy obudził ją potworny ból. Wydawało się jej, że coś ją ukąsiło:

Coś tak, jakbym została dźgnięta w plecy gorącym pogrzebaczem, ale wszystko, co było widać na moich plecach, to malutka ranka.

Po pewnym czasie od tego zdarzenia na jej plecach pojawił się bąbel. Jeszcze później dało się dostrzec małą dziurkę. Robiła się ona coraz większa. Skóra wokół niej stawała się coraz bardziej bolesna i gorąca w dotyku.

Ostatecznie Loudladylibrary postanowiła, że uda się do lekarza. Medyk stwierdził, że na pewno ukąsił ją pająk. Był niemal pewien, że zrobił to pustelnik brunatny. Przypisał jej więc odpowiednie leki i właściwą terapię. Niestety nie przynosiło to żadnego efektu. Bąbel rósł, wyciekała z niego ropa, a dziura stawała się coraz to większa. Trwało to jeszcze przez 2 miesiące. Aż pewnego dnia mąż kobiety dokonał szokującego odkrycia…

@loudlibrarylady

♬ original sound – Sarah Cothran

Larwa gza ludzkiego, a nie ślad po ugryzieniu przez pająka!

Zmieniając opatrunek, małżonek Loudladylibrary zobaczył, że w powiększającej się dziurce na bąblu coś się rusza. Oczywiście na początku zgodnie myśleli, że jest to martwa tkanka. Szybko okazało się jednak, że bardzo się mylili. Po pewnym czasie z ranki wypełzł obrzydliwy, biały robal. Była to właśnie wspomniana na początku larwa.

Czym właściwie jest to stworzenie? To larwa, która dojrzewa pod skórą człowieka. Jak można się jej nabawić? Samice tego owada składają jaja na komarach lub muchach. To one w czasie ugryzienia przenoszą je na skórę człowieka do tkanki podskórnej. Pod wpływem ciepła z jaja wykluwa się larwa i przebywa pod skórą do osiągnięcia dojrzałości.

Na szczęście, my nie musimy się ich obawiać, ponieważ występują one w Ameryce Południowej i w południowych stanach USA. No chyba, że wybieracie się na zagraniczne wojaże, to radzimy uważać. W Europie odnotowano kilka podobnych przypadków, ale u osób, które przywiozły owada pod skórą z wakacji…

Poniżej możecie zobaczyć, jak wyglądają te stworzenia i jak wygląda ich wyciąganie spod skóry.

Źródła: www.tiktok.com, www.fakt.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), YouTube

Może Cię zainteresować