×

Ładna kobieta i brzydki mężczyzna? Takie związki są skazane na niepowodzenie

Ładna kobieta i brzydki mężczyzna? Choć przeciwieństwa podobno się przyciągają, zdaniem naukowców, akurat w tym przypadku przyciąganie nie może skończyć się happy endem. Eksperci twierdzą, że zbyt duża różnica w poziomie atrakcyjności partnerów, prędzej, czy później doprowadzi do rozpadu związku. Co ciekawe, w zdecydowanie gorszej sytuacji mają być panowie, którzy mają partnerki o wiele atrakcyjniejsze od siebie.

Przeciwieństwa czy podobieństwa?

Przeciwieństwa są dobre, ale wtedy, gdy dotyczą sfery zainteresowań, czy pasji. I wtedy w związku może dochodzić do spięć, ale przynajmniej nie będzie mowy o nudzie. Dobranie na zasadzie przeciwieństw, to pole do popisu dla obu partnerów, a zainteresowania odmienne od naszych powodują, że rośnie nasza fascynacja drugą osobą.

Stąd powszechność stwierdzenia, że przeciwieństwa się przyciągają i przekonanie, że podobieństwa szybko się sobą nudzą. Ale eksperci zwracają uwagę, że sprawy mają się zupełnie inaczej, gdy w grę wchodzi kwestia fizycznej atrakcyjności partnerów.

Ładna kobieta i brzydki mężczyzna?

Choć frazesów na ten temat jest mnóstwo i co rusz słyszy się, że „wygląd nie ma znaczenia”, a „z ładnej miski się nie najesz”, nie ma co zaklinać rzeczywistości. U podstaw każdego związku leży wzajemne przyciąganie, a to zaczyna się od wyglądu.

Chociaż teoretycznie wiemy, że nie powinno tak być, wygląd jest tym, co przyciąga nas, albo odpycha od potencjalnego partnera. I nie ma w tym nic dziwnego.

Eksperci twierdzą, że zupełnie naturalnym jest, że interesujemy się osobami spoza naszej ligi.

W ramach jednego z ostatnich badań na ten temat analizowano dane zebrane przez aplikacje randkowe. Okazało się, że przejawiamy zainteresowanie osobami, które są średnio o 25 proc. bardziej atrakcyjne fizycznie niż my sami.

– czytamy w serwisie papilot.pl.

A co za tym idzie, dość często zdarza się, że łączymy się w pary z osobami, które są od nas obiektywnie znacznie bardziej atrakcyjne. I chociaż na początku stanowi to dla nas dodatkową nobilitację i podbudowuje ego, zdaniem naukowców, ostatecznie nie może się udać.

To brzydsza połówka niszczy związek

Choć dla wielu może to być zaskoczeniem, powodem rozpadu związku wcale nie jest jego atrakcyjniejsza strona. To brzydszy partner stopniowo niszczy relację z powodu swojej zazdrości, z którą nie potrafi sobie poradzić.

W szczególnie trudnym położeniu są związki, w których mężczyzna jest brzydki, a partnerka atrakcyjna. Kobiety, świadome swojej przewagi w związku, są bardziej skłonne do flirtów i mniej angażują się w relację. Dlatego eksperci dowodzą, że takie związki są krótkotrwałe i z góry skazane na niepowodzenie.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.papilot.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij