×

Wzruszający spot upamiętniający Powstanie Warszawskie. To już 76. rocznica!

Obchodzimy właśnie 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W ubiegłym roku z tej okazji powstał specjalny film „Łączą nas wartości” upamiętniający zryw Warszawiaków z 1 sierpnia 1944 roku. To spot, w którym Powstańcy opowiadali o wartościach, które uważają za najważniejsze.

Łączą nas wartości – opowieść świadków Powstania

Spot „Łączą nas wartości” został przygotowany przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Wystąpili w nim uczestnicy 63-dniowego Powstania z 1944 roku. W nagraniu można sobaczyć Halinę Jędrzejewską ps. „Sławka”, Hannę Stadnik ps. „Hanka” , Zofię Czekalską ps. „Sosenka” , Witolda Kieżuna ps. „Wypad”, Janusza Gołuchowskiego ps. „Orwicz” oraz aktorów, którzy wcielali się w Powstańców w młodości.

kadr z filmu łączą nas wartości
Twitter

Powstańcy Warszawscy o tym co najważniejsze

Słowa Powstańców są naprawdę wzruszające. Autorzy spotu zapytali ich co jest najważniejsze w życiu. Warto na chwilę się zatrzymać i posłuchać tego, co mają nam do powiedzenia uczestnicy tamtych wydarzeń:

Być człowiekiem myślącym i mieć empatię do ludzi, umieć współżyć z ludźmi.

Nie bać się mówić prawdy, tylko umiejętnie rozmawiać, nawet z wrogiem

Mam nadzieję, że nasze dzieci i nasze wnuki nie będą już musiały o nic walczyć

To tylko część słów osób walczących w Warszawie w 1944 roku – całe nagranie możecie zobaczyć poniżej. Twórcy filmu podkreślają, że chcą, by głos Powstańców był słyszalny w całej Polsce.

Łączą nas wartości – internauci są zachwyceni spotem

Film spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem internautów. W komentarzach wiele osób dziękowało walczącym za ich poświęcenie:

Dziś wielu mogłoby się od nich uczyć

Piękne słowa. Dziękujemy

Jakże piękne i mądre słowa z ust Tych ,którzy mieli prawo nienawidzić tych po drugiej stronie barykad.Wzruszenie odbiera głos, łzy same płyną patrząc na ostatnie sekwencje filmu – Ci którzy walczyli już starzy, obok Oni młodzi. Dziękuję Wam za Wasze poświęcenie, nie poszło na marne!

Wspaniałe słowa „przyjaźń i pomoc bliźnim” a nie nienawiść, agresja i przemoc wobec współobywateli

godzina
Twitter

Pamiętajmy, by uważnie słuchać bohaterów tamtych wydarzeń, dopóki mamy jeszcze szansę

Fotografie: Youtube (miniatura wpisu), YouTube

Może Cię zainteresować

zamknij