×

Kurier na cmentarzu. Firmy oferują dostarczenie wieńców i zniczy prosto na grób

Kurier na cmentarzu to widok wcale nie tak niecodzienny jak moglibyśmy sądzić. Kolejne firmy wychodzą na wprost potrzebom Polaków i oferują całkowitą obsługę Święta Wszystkich Świętych. Klient nawet nie musi zjawiać się na cmentarzu.

Pełna obsługa grobu

Święto Wszystkich Świętych tuż tuż. Wielu Polaków obawiało się, że w tym roku podobnie jak w ubiegłym w związku z pandemią koronawirusa stracimy możliwość odwiedzenia grobów swoich bliskich. W związku z tym, spora część osób udała się na cmentarze ze znacznym wyprzedzeniem. W wielu miejscach w Polsce nekropolie już pokryły się setkami zniczy oraz kwiatów. Niestety w zabieganym rytmie dnia nie wszyscy mają możliwość, aby odwiedzić groby swoich krewnych i przyjaciół. Z myślą o nich powstała specjalna usługa, polegająca na dostarczeniu kwiatów przez kuriera.

W sieci figuruje ogrom firm, które oferują „pocztę kwiatową” na cmentarz. Zamówienie można złożyć za pośrednictwem strony internetowej lub telefonicznie. Zlecając dekorację grobowca, trzeba podać jego szczegółowy adres tj. alejkę oraz kwaterę. Po opłaceniu zamówienia kwiaty mogą już następnego dnia trafić na cmentarz. Przykładowo na stronie pocztakurierkwiaty.pl można zamówić m.in. żywą chryzantemę w donicy. Za najmniejszą donicę trzeba zapłacić 69 zł. Koszt średniej to 89 zł a większej 119 zł.

Nieco więcej zapłacimy np. za wiązankę z róż, goździków i chryzantem. Koszt najmniejszej wersji to 189 zł. Z kolei, średnia kosztuje 229 zł a duża 289 zł. Wianek „Pamięci” ze zniczem w kształcie pierścienia wykonany z goździków, róż, chryzantem i eustomy to wydatek rzędu 139 zł. Za większy wariant trzeba zapłacić 179 zł a za największy 219 zł.

Kurier na cmentarzu

Firma oferuje również możliwość dołączenia szarfy pogrzebowej lub kartki kondolencyjnej. Za pierwszą opcję trzeba zapłacić 39,90 zł. Za drugą 9,99 zł. Przedstawicielka firmy wyjaśnia, że tego typu usługi cieszą się największą popularnością wśród osób, które mieszkają za granicą i nie mogą osobiście zjawić się na cmentarzu.

Kilka dni przed Wszystkimi Świętymi telefony się wprost urywają. Zamawianie kwiatów na święta listopadowe jest niemal tak popularne jak z okazji walentynek. Cena kwiatów zawiera także dostawę.

Większość firm realizuje dostawy do 31 października. Zamówienie trzeba złożyć najpóźniej dobę przed dostawą. Po dostarczeniu zamówionych kwiatów kurier robi zdjęcie wiązanki i wysyła je do klienta w celu potwierdzenia realizacji zlecenia. Zamawiający może się wtedy przekonać czy jego zamówienie wygląda dokładnie tak jak sobie tego życzył.

Nie ulega wątpliwości, że Święto Wszystkich Świętych ma przede wszystkim wymiar duchowy i żadne zamówienie internetowe nie zastąpi chwili zadumy i modlitwy nad grobem krewnych bądź przyjaciół. Niemniej jednak dla osób, które nie mają możliwości przyjścia na cmentarz osobiście kurier kwiatowy jest często jedynym rozwiązaniem.

Źródła: www.o2.pl
Fotografie: Facebook, imgur.com

Może Cię zainteresować