×

Kaczyński wkrótce zniknie ze świata polityki. Polacy wskazali, kto powinien go zastąpić

Trudno sobie wyobrazić partię rządzącą bez przywództwa Jarosława Kaczyńskiego. Jednak prezes ma już swoje lata i w końcu będzie musiał przekazać swoje stanowisko. Temat pojawia się ostatnio coraz częściej, ponieważ niedługo polityka czekają dwie poważne operacje. Jednak ciężko wskazać osobę, która mogłaby udźwignąć taką odpowiedzialność. Jeden z portali postanowił zapytać o to Polaków. W sondażu odpowiedzieli, kto kiedyś zastąpi Jarosława Kaczyńskiego na czele Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński rządzi w PiS już 16 lat

Partia Prawo i Sprawiedliwość została założona przez braci Kaczyńskich w 2001 roku. Nic więc dziwnego, że to własnie jeden z nich zajął stanowisko prezesa. Jako pierwszy tę funkcję pełnił Lech Kaczyński, jednak Jarosław przejął kierownictwo już w 2003 roku. Aż trudno uwierzyć, że Jarosław Kaczyński jest prezesem PiS od 16 lat.

W tym czasie partia dwukrotnie znajdowała się u władzy. Rządy Jarosława Kaczyńskiego są dość kontrowersyjne, ale nikt nie może mu zarzucić, że brak mu charyzmy i posłuchu wśród jego kolegów. Wzbudza również ogromne zaufanie wśród setek tysięcy Polaków.

Pytanie, które wszyscy boją się zadać – kto zastąpi Jarosława Kaczyńskiego?

Pewnie właśnie dlatego, tak trudno wyobrazić sobie, że ktoś inny mógłby stanąć na czele PiS albo, że Jarosław Kaczyński mógłby odejść z polityki. To prawdopodobnie nastąpi w najbliższym czasie i o oddaniu stanowiska przez prezesa mówi się coraz częściej.

Jarosław Kaczyński już dawno przekroczył wiek emerytalny, a w czerwcu świętował 70. urodziny. W dodatku portal „O2” donosi, że po wyborach 13 października czeka go nie jedna, a dwie poważne operacje. Najpierw prezes PiS przejdzie procedurę wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego w jednej nodze. Po około roku przejdzie kolejną operację, tym razem na drugiej nodze.

jarosław kaczyński na konwencji pis

Twitter

Polacy odpowiedzieli kto zastąpi Jarosława Kaczyńskiego

W związku z wiekiem i stanem zdrowia Jarosława Kaczyńskiego pytań o jego następcę jest coraz więcej. Jednak jaki polityk jest w stanie wykazać się równie ogromną charyzmą? Właśnie o to portal „O2” postanowił zapytać Polaków z całego kraju. W badaniu wzięło udział 1056 osób powyżej 18. roku życia.

Ku zaskoczeniu niektórych, okazuje się, że Polacy widzą następcę prezesa w Mateuszu Morawieckim. Premier zdobył najwięcej głosów – własnie jego wskazało aż 18 proc. badanych.

Inni politycy zostali daleko w tyle

Kolejni politycy cieszą się zdecydowanie mniejszym poparciem jako ewentualni prezesi PiS. Drugie miejsce zajęła Beata Szydło. W tej roli widzi ją 6 proc. osób, które brały udział w ankiecie. Dalej znaleźli się Joachim Brudziński i Zbigniew Ziobro. Obu panów na następcę Jarosława Kaczyńskiego wskazało po 4 proc. badanych.

Co prawda premier Morawiecki zajął pierwsze miejsce w ankiecie, ale po badaniu widać, że Polakom ciężko wyobrazić sobie następcę Jarosława Kaczyńskiego. Większość – aż 68 proc. – nie wskazało żadnego z wymienionych wcześniej polityków, albo miało problem z taką decyzją.

Wyobrażacie sobie kto kiedyś zastąpi Jarosława Kaczyńskiego?

Może Cię zainteresować

zamknij