×

„Nie trzeba jechać do Dubaju”. Gangster mówi o celebrytach uprawiających seks za pieniądze

„Dziewczyny z Dubaju” Piotra Krysiaka to książka opisująca historię Polek, które pod przykrywką agencji modelek były wysyłane do łóżek arabskich szejków. Jak dowiadujemy się z treści, płatny seks najczęściej miał miejsce w Dubaju, stąd potoczna nazwa „afera dubajska”.

To one uprawiały seks za pieniądze

W książce nie są podawane nazwiska osób, które uprawiały seks za pieniądze, jednak, jak podkreśla sam autor, znalazły się wśród nich osoby z różnych warstw społeczeństwa.

Menedżerka największego polskiego banku, stewardesa arabskich linii lotniczych, kilka pielęgniarek, ekspedientka centrum handlowego, absolwentki filologii na Uniwersytecie Warszawskim, pedagogiki, marketingu, anglistyki, ekonomii, turystyki. Jedna z nich wygrała nawet konkurs Miss Polonia, druga zdobyła kilka europejskich tytułów, inna była uczestniczką popularnego programu „Top Model”, kolejna zagrała epizod w filmie „Sfora”, a jeszcze inna została dziewczyną popularnego serialowego aktora

Zweryfikować te informacje postanowił znany dziennikarz, Janusz Szostak, który jest chociażby autorem wywiadów z byłym gangsterem pruszkowskiej mafii, Jarosławem Sokołowskim znanym jako „Masa”. Reporter śledczy odkrył, że w podobny sposób zarabiała spora część polskiego show biznesu.

Nie trzeba jechać do Dubaju. Rozmawiając z „Masą” zapytałem go, czy proceder z dziewczynami, modelkami trwa nadal. I on mówi: „Słuchaj teraz, co będzie”. Zadzwonił do człowieka i poprosił, by podał mu cennik celebrytek, które jeżdżą na spotkania z klientami. Przełączył na głośnomówiący i ten człowiek zaczął mu odczytywać tak znane nazwiska, że by się pani zdziwiła i kwoty, za które można te kobiety mieć. Nie są to małe pieniądze, bo to są kwoty rzędu kilku lub kilkunastu tysięcy złotych. Można je kupić. Piosenkarki, aktorki, prezenterki telewizyjne, zwyciężczynie konkursów piękności, bardzo znane osoby. To wszystko się dzieje. Nie mówię, że wszystkie dziewczyny, ale jest pewien margines tych, które chcą wykorzystać swoje pięć minut. Tak było zawsze i pewnie będzie

Tak to sobie wyobrażaliście?

Może Cię zainteresować

zamknij