×

Kto będzie następcą Putina? Są nieoficjalne informacje

Jedni go kochają i podziwiają za jego odwagę. Inni nienawidzą i życzą mu śmierci w najgorszych męczarniach. Mowa o Władimirze Putinie, od którego odwróciły się także rosyjskie elity. Wywiad wojskowy Ukrainy nieoficjalnie poinformował, że planują one obalenie rosyjskiego przywódcy. Kto będzie następcą Putina? Padło konkretne nazwisko.

„Rosyjskie elity planują obalenie Putnia”

Władimir Putin rządzi Rosją od przeszło dwóch dekad. W tym czasie dał się poznać jako przywódca bezwzględny, który ma na swoim koncie wiele okrutnych decyzji. Jedną z najbardziej bestialskich i nieludzkich jest ta o inwazji Rosji na Ukrainę, która została zapoczątkowana 24 lutego 2022 roku. Od tego dnia oczy całego świata są skierowane na znienawidzonego przywódcę. Czy zatem to „ostatnia bitwa Putina”? Z pewnością nie można tego wykluczyć.

Serwis The Kyiv Independent powołał się na wywiad wojskowy Ukrainy i przekazał, że rosyjskie elity planują obalenie Putnia. Ma być to odpowiedzią na decyzje rosyjskiego przywódcy, które przyczyniły się na nałożenie licznych sankcji gospodarczych na Rosję. Obalenie rządów Władimira Putina miałoby przyczynić się do przywrócenia więzi gospodarczych z Zachodem.

Kto będzie następcą Putina?

W związku z powyższą informacją, nasuwa się pytanie, kto miałby zastąpić Władimira Putina? Padło już konkretne nazwisko. Na miejsce prezydenta Rosji wskazuje się byłego dyrektora FSB, a obecnie szefa agencji bezpieczeństwa Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej – generała Aleksandra Bortnikowa.

To właśnie Bortnikow popadł ostatnio w niełaskę rosyjskiego dyktatora. Oficjalnym powodem problemów szefa FSB są fatalne błędy w prognozach dotyczących wojny na Ukrainie

– zauważa Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy.

The Kyiv Independent donosi, że Bortnikow wraz z przedstawicielami rosyjskiej elity już rozważają rożne możliwości pozbawienia władzy Putina. Wywiad wskazuje, że brane jest pod uwagę otrucie bezwzględnego przywódcy, doprowadzenie do „nieszczęśliwego wypadku” lub wywołanie nagłej choroby.

Na zdjęcie Władimir Putin ściska dłoń Aleksandra Bortnikowa.

Kto będzie następcą Putina? Polski ekspert wskazuje kilka nazwisk

Polski ekspert dr Witold Sokała, zastępcę dyrektora Instytutu Stosunków Międzynarodowych i Polityk Publicznych z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, również pokusił się o wskazanie, kto mógłby zastąpić Putina?

Źródła: wiadomosci.wp.pl
Fotografie: www.instagram.com

Może Cię zainteresować