×

Kształt stóp i długość poszczególnych palców zdradza Twoje cechy charakteru!

O człowieku można wiele dowiedzieć się na podstawie jego wyglądu. Jak się okazuje, kształt stóp również zdradza nasze cechy charakteru.

Kształt stóp

Stopy są jednym z bardzo ważnych elementów ciała. To właśnie dzięki nim możemy utrzymać pionową postawę ciała, sprawnie się poruszać i wykonywać inne czynności. Stan stóp może nam wiele powiedzieć o człowieku. Jednakże okazuje się, że jeszcze więcej dowiemy się, kiedy zwrócimy uwagę na ich kształt.

Okazuje się, że wyodrębniono 3 rodzaje stóp. Przy ich nazewnictwie inspirowano się nazwami starożytnych cywilizacji. Mamy więc stopę:

  • egipską (zwana inaczej spadzistą),
  • grecką (inaczej stopa Mortona),
  • rzymską (stopa kwadratowa).

Co ciekawe, kształt stóp zdradza cechy charakteru, które są zbliżone u osób z podobnymi stopami. Sprawdź, czy to przekonanie sprawdza się w przypadku Twoich stóp!

Kształt stóp
Pinterest

Stopa egipska (zwana inaczej spadzistą)

Najbardziej popularny kształt stóp, który posiada aż 70 proc. populacji. Stopa egipska ujawnia, że osoba ją posiadająca jest skrytą i tajemniczą personą, która często poddaje się marzycielstwu.

Takie osoby cenią swoją prywatność, co przekłada się na to, że nie dzielą się szczegółami życia prywatnego. Ich nastroje bywają zmienne, przez co często działają impulsywnie oraz nerwowo. Zwykle są to introwertycy, stroniący od większych skupisk ludzkich.

Kształt stóp
Pinterest

Stopa grecka (inaczej stopa Mortona)

Rzadziej spotykana, bo u 20 proc. populacji, jest stopa grecka. Według niektórych, jest ona oznaką inteligencji, a także arystokratycznego pochodzenia. Ten kształt należy do osoby, która jest bardzo aktywna oraz dynamiczna, entuzjazmem zaraża wszystkich dookoła.

Pomimo, że pozytywnie podchodzą do świata, zwykle są to osobowości, które żyją w ciągłym stresie. W starożytnej Grecji uważano, że takowe stopy należą do artystów oraz sportowców.

Kształt stóp
Pinterest

Stopa rzymska (stopa kwadratowa)

Najrzadziej spotykana jest stopa rzymska – występuje u zaledwie 10 proc. populacji. Osoby posiadające ten kształt są ciekawe świata i uwielbiają podróże. Ma być on także odzwierciedleniem ducha Starożytnego Rzymu, który podbił niezliczone krainy i był światowym Imperium.

Zwykle są to osoby awanturnicze, uwielbiają uczyć się nowych rzeczy. To prawdziwe dusze towarzystwa i ekstrawertycy, którzy muszą być w centrum uwagi. Przejawiają przy tym niezwykłe zapatrzenie w siebie, co czasem daje poczucie ich próżności.

Kształt stóp
Pinterest

Jaki jest twój kształt stóp?

Źródła: genialne.pl, 100py.pl, kobieta.interia.pl
Fotografie: Pinterest

Może Cię zainteresować