×

Księżniczki Disneya nie mają pewnej części ciała. Powód jest niewiarygodny

Księżniczki Disneya nie mają pewnej części ciała, która w rzeczywistości istnieje u każdego. Filmy animowane dla najmłodszych przedstawiają nieco wypaczoną rzeczywistość, ale ich twórcy nie widzą w tym nic złego. Ich zdaniem takie detale zwyczajnie można pominąć w trakcie oglądania.

Księżniczki jako kanon piękna

Księżniczki znane z bajek Disneya to dziewczęta i kobiety, które stanowią inspirację dla wielu dziewczynek. Ich nieskazitelna uroda oraz perfekcyjna sylwetka są od dekad obiektem pożądania. Zdarza się, że oglądanie takich ideałów od najmłodszych lat skutkuje w przyszłości niskim poczuciem własnej wartości. W związku z tym, w ostatnich latach miało miejsce kilka kampanii mających na celu odczarowanie idealistycznego świata kreowanego w bajkach dla najmłodszych.

Specjaliści wyliczali nawet, że proporcje ciała niektórych bohaterek są oderwane od rzeczywistości, ponieważ ze względów anatomicznych nie mogłyby istnieć w prawdziwym świecie. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, że Kopciuszek, Arielka, Mulan, Śpiąca Królewna czy Śnieżka mają pewne braki, których na pierwszy rzut oka można nie zauważyć. Pięknościom brakuje pewnej części ciała, ale mimo to wszyscy uważamy je za śliczne.

Tylko najbardziej wnikliwi widzowie są w stanie zauważyć, że bohaterki Disneya nie posiadają paznokci. Powód tego braku jest prozaiczny. Rysowanie tak wielu detali w każdej klatce filmu wiąże się z ogromnym nakładem czasu, a tym samym pieniędzy. Animatorzy twierdzą, że odbiorcy nie skarżą się na ich brak, dlatego dawno temu świadomie zrezygnowali z tego nieistotnego drobiazgu. Co ciekawe, w najnowszych bajkach Disneya, Roszpunka czy Elsa mają już paznokcie. Wynika to z faktu, że dzięki rozwojowi techniki cyfrowej możliwe było szybkie wygenerowanie ich na komputerze.

Księżniczki Disneya nie mają pewnej części ciała

Choć główne bohaterki nie posiadają precyzyjnego manicure, to można zauważyć, że czarne charaktery zazwyczaj mają paznokcie. Wynika to z faktu, że w języku filmowym paznokcie są utożsamiane z zepsuciem i złem. Ponadto, charakterystyczny manicure niekiedy stanowi element fabuły dodający drapieżności. U antagonistów często spotyka się długie, zakrzywione szpony, które wzbudzają przestrach. Najczęściej przyjmują kolor żółty bądź czarny, co kojarzy się z brudem i zaniedbaniem, a tym samym kontrastuje z czystością intencji protagonistki. Czarne charaktery przeważnie pojawiają się w mniejszej liczbie scen, stąd rysowanie paznokci na ich dłoniach nie jest aż tak problematyczne jak w przypadku głównych bohaterek.

Wizerunki pięknych księżniczek Disneya często są źródłem inspiracji do tworzenia współczesnych kreacji. Niedawno było głośno o eleganckiej stylizacji żony Kamila Stocha, która na Galę Mistrzów Sportu przyszła w przebraniu przypominającym strój Elsy z uwielbianego przez najmłodszych filmu „Kraina lodu”.

Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij