×

Książę Karol zostanie głową rodziny królewskiej? To miał mu powiedzieć ojciec

Książę Karol zostanie głową rodziny, w sytuacji gdy umrze jego ojciec, książę Filip. Media na całym świecie snują domysły na temat tego, co stanie się, gdy 99-letni mąż królowej Elżbiety II odejdzie. Wszystko wskazuje na to, że książę Karol również zna już szczegóły oficjalnego planu.

Trudne położenie rodziny królewskiej

Książę Filip już od kilkunastu dni znajduje się w szpitalu „King Edward VII”. Monarcha jest leczony z powodu infekcji. Brytyjczycy drżą o jego zdrowie, ponieważ już teraz jest to jego najdłuższy pobyt w szpitalu.

Dickie Arbiter, były rzecznik prasowy królowej Elżbiety II, w wywiadzie udzielonym „The Royal Beat” powiedział, że jego zdaniem kilka dni temu książę Karol pojawił się w placówce, aby porozmawiać ze swoim ojcem o przyszłości rodziny królewskiej.

Myślę, że to na prośbę księcia Edynburga odwiedził go książę Walii, aby nakreślić mu plan działania. Spójrz, ten mężczyzna ma 99 lat, przechodzi infekcję. Domyślam się, że wyjdzie z niej cało i wróci do Windsoru, ale w końcu on umrze i właśnie powiedział do Karola: „Pewnego dnia zostaniesz głową rodziny”.

Rzeczywiście fotoreporterom udało się uchwycić moment wizyty księcia Karola w londyńskim szpitalu. W towarzystwie swojego ojca spędził ok. 30 minut. Ze względu na wprowadzone w związku z epidemią obostrzenia, było to jedno z niewielu spotkań mężczyzn w ostatnim czasie. Książę Filip i książę Karol poprzednio widzieli się w Boże Narodzenie w zamku Windsor. Z budynku szpitala książę Karol wychodził ze łzami w oczach.

Książę Karol zostanie głową rodziny?

Z doniesień serwisu 7 News wynika, że książę Filip czuje się dobrze. Wiadomość tę potwierdził sam książę William, który podczas wizyty w jednym z ośrodków szczepień powiedział:

Tak, wszystko w porządku, mają go na oku.

Również Edward powiedział, że jego ojciec ma się dobrze i nieco denerwuje go już konieczność przebywania w szpitalu. Z niecierpliwością oczekuje na powrót do domu.

Jego stan jest już dużo lepszy, naprawdę bardzo dziękuję. Książę Filip nie może się doczekać wyjścia, co jest bardzo pozytywną rzeczą, więc trzymamy kciuki.

Po śmierci księcia Filipa, to jego syn Karol zostanie najważniejszym mężczyzną w rodzinie. Książę Karol słynie z sarkastycznego poczucia humoru. Mówi się, że monarcha lubi robić kawały pałacowemu personelowi. W momentach, gdy się nudzi, dzwoni do pałacu i pyta, czy królowa nadal żyje. Nie wiadomo, czy w podobny sposób zdarza mu się żartować również ze schorowanego księcia Filipa.

Niezależnie od tego, w którym momencie umrze książę Filip, cała rodzina królewska doskonale wie już teraz, jak będą wyglądały poszczególne procedury pogrzebowe.

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować