×

Książę Harry odziedziczył miliony. Księżna Diana zabezpieczyła jego przyszłość

Książę Harry odziedziczył miliony. Podczas niedawnej rozmowy z Oprah Winfrey, były monarcha przyznał, że gdyby nie roztropność jego matki, to dziś jego sytuacja byłaby bardzo niepewna. Jaką sumę Harry otrzymał po śmierci księżnej Diany?

Odejście z rodziny królewskiej

W ostatnim czasie, na brytyjskim dworze sporo się dzieje. Niepokojące wiadomości o złym stanie zdrowia księcia Filipa sprawiły, że w świetle reflektorów znaleźli się także byli członkowie rodziny. Harry i Meghan Markle postanowili wykorzystać okazję i udzielić szczerego wywiadu na temat zmian, jakie zaszły w ich życiu po pamiętnym Megxicie. Para odwiedziła Oprah Winfrey i bez zażenowania opowiedziała o najdrobniejszych detalach życia w rodzinie królewskiej. Wyznanie Sussexów rozpętało prawdziwą burzę w sieci. Ludzie na całym świecie dopiero teraz zrozumieli, co tak naprawdę przeżywali Meghan oraz Harry za murami zamku.

Para wyznała, że Harry po wyemigrowaniu do Kanady został odcięty od królewskich finansów. W obawie o swoje bezpieczeństwo, Sussexowie zdecydowali się zatrudnić ochronę, co pochłania spore pieniądze. W związku z tym, aby zapewnić sobie stałe źródło dochodów, musieli nawiązać współpracę z Netfliksem i Spotify. Do ich wypowiedzi odniósł się nawet sam Pałac Buckingham.

książę Harry odziedziczył miliony
Twitter
książę Harry odziedziczył miliony 3
Twitter

Książę Harry odziedziczył miliony

W rozmowie z Oprah Winfrey książę powiedział, że po księżnej Dianie odziedziczył pokaźny spadek. Stwierdził otwarcie, że bez zapisanych przez matkę pieniędzy ani on, ani Meghan Markle nie poradziliby sobie.

Mam to, co zostawiła mi moja mama. Bez tych pieniędzy nie bylibyśmy w stanie tego zrobić.

Okazuje się, że „królowa ludzkich serc” zapisała synom aż 21 milionów funtów. Gigantyczna kwota była efektem ugody rozwodowej z księciem Karolem. W skład majątku weszły akcje, biżuteria oraz rzeczy osobiste księżnej. Z kwoty zostało odliczone 8 milionów podatku spadkowego. W efekcie Harry’emu i Williamowi pozostało łącznie niemal 13 milionów funtów. Bracia podzielili pieniądze równo pomiędzy siebie. Dostęp do środków otrzymali w wieku 25 lat. Pieniądze były przez lata inwestowane, co doprowadziło do ich zwielokrotnienia. Po operacjach na rynku, Harry dysponował aż 20 milionami funtów.

książę Harry odziedziczył miliony 2
Twitter
Twitter

Majątek Harry’ego i Meghan

Co więcej Harry i William otrzymali ogrom pieniędzy od swojej prababci, Elżbiety Bowes-Lyon, która zapisała prawnukom do podziału 14 milionów funtów. Szacuje się, że Harry obecnie może dysponować nawet 30 milionami funtów. Książę Harry otrzymuje także wynagrodzenie za pracę w wojsku, którą wykonywał przed laty. Kwoty te wahają się między 40 a 50 tysięcy funtów rocznie. Z kolei Meghan Markle posiada na koncie ok. 4-5 milionów dolarów. Pieniądze te zarobiła dzięki karierze aktorskiej, w tym dzięki roli w popularnym serialu „W garniturach”.

Twitter

Omenaa Mensah o odejściu księcia Harry’ego i Meghan Markle : „Świetna decyzja”

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter, YouTube

Może Cię zainteresować