×

Książę Filip znów przeniesiony do innego szpitala. Co się z nim dzieje?

Zaskakujące doniesienia z Wielkiej Brytanii. 99-letni książę Filip znów przeniesiony do innej placówki, tuż po przebytej operacji serca. Co się dzieje z sędziwym mężem królowej Elżbiety II?

Operacja kardiologiczna księcia Filipa

Były relacje, z których wynikało, że książę Filip przyszedł do szpitala o własnych siłach, chociaż źle się poczuł. Potem były zapewnienia, że 99-letni mąż królowej Elżbiety II czuje się dobrze, musi jednak pozostać w szpitalu pod obserwacją.

Następnie media obiegły zdjęcia zatroskanego Karola, opuszczającego szpital po odwiedzinach u ojca. Fotoreporterzy uchwycili łzy w oczach księcia, a to na nowo roznieciło plotki na temat stanu zdrowia 99-letniego Filipa.

W końcu Pałac Buckingham zdecydował się przerwać milczenie. Poinformowano, że książę Filip przeszedł operację. Przewieziono go karetką do szpitala św. Bartłomieja, najstarszego szpitala w Londynie, specjalizującego się w zabiegach kardiologicznych.

Książę Filip przeszedł udaną operację w związku z wcześniej wykrytą chorobą serca i pozostanie w szpitalu przez kilka dni

– poinformowano w oficjalnym oświadczeniu.

Operacja odbyła się w środę.

Książę Filip znów przeniesiony

Po komunikacie Pałacu Buckingham poddani królowej Elżbiety II odetchnęli wreszcie z ulgą, ale teraz media obiegły kolejne niepokojące informacje.

Rebecca English, która zajmuje się tematyką rodziny królewskiej, poinformowała, że 99-latek po raz kolejny zmienił placówkę. Księcia małżonka przeniesiono do szpitala, w którym leżał na początku (to placówka króla Edwarda VII).

Po środowej, udanej operacji księcia Edynburga w szpitalu św. Bartłomieja, dziś rano został przeniesiony do szpitala króla Edwarda VII. Książę ma pozostać w nim przez kilka dni, aby kontynuować hospitalizację

– napisała Rebecca English na Twitterze.

Nie wiadomo dlaczego księcia ponownie przeniesiono do innej placówki. Wiadomo natomiast, że książę Filip spędził w obu szpitalach łącznie już ponad 2 tygodnie. Jest to najdłuższy jego pobyt na leczeniu w całym życiu.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij