×

Książę Filip został przeniesiony do innego szpitala. W jakim jest stanie?

Zagraniczne media donoszą, iż książę Filip został przeniesiony do innego szpitala. Pałac Buckingham wydał oświadczenie w tej sprawie. W jakim stanie jest mąż królowej Elżbiety II?

Książę Filip przeniesiony do innego szpitala

16 lutego senior rodu Windsorów został przyjęty do londyńskiego szpitala króla Edwarda VII po tym, jak nagle źle się poczuł. Wówczas Pałac Buckingam podał do wiadomości publicznej, iż jest to działanie zapobiegawcze i książę pozostanie w placówce przez kilka dni na obserwacji i w celu odpoczynku.

Dni jednak mijały, a Filip nie wracał do domu. Ostatnio znów wydano oświadczenie, iż w związku z infekcją, która dostała się do organizmu księcia, konieczna jest dalsza hospitalizacja.

Tymczasem w poniedziałek (1 marca) królewski reporter poinformował na Twitterze, że książę Filip został przewieziony do szpitala św. Bartolomeo:

Lekarze będą kontynuować leczenie infekcji, robić badania i leczyć już wcześniej istniejące kłopoty z sercem. Książę czuje się dobrze, zakłada się, że pozostanie w klinice do końca tego tygodnia.

Pałac wydał oświadczenie

Kilka godzin później Pałac Buckingham przekazał szczegóły w oficjalnym oświadczeniu, które cytuje m.in. serwis Sky News:

Książę Edynburga został dziś przeniesiony ze Szpitala Króla Edwarda VII do Szpitala św. Bartłomieja, gdzie lekarze będą kontynuować jego leczenie z powodu infekcji. Podejmą także badania i obserwację pod kątem wcześniej istniejącej choroby serca. Książę nadal czuje się dobrze i reaguje na leczenie, ale oczekuje się, że pozostanie w szpitalu co najmniej do końca tygodnia.

Jednakże do tej pory nie sprecyzowano, o jaką dokładnie infekcję chodzi.

Według zagranicznych mediów, niemal stuletni książę Filip został wywieziony w karetce, zasłonięty przed aparatami. Teraz znajduje się w najlepszej klinice kardiologicznej w Anglii.

Mąż królowej Elżbiety II

Książę Filip jest mężem królowej Elżbiety II. Pobrali się w 1947 roku i od tamtej pory Filip stał się wiernym towarzyszem monarchini, a także często zastępował ją podczas oficjalnych wystąpień. Doczekali się czwórki dzieci, ośmioro wnuków i dziewięcioro prawnuków.

W ostatnich latach książę Filip coraz częściej uskarżał się na różne dolegliwości. Z tego powodu w 2017 roku wycofał się z pełnienia obowiązków i od tego czasu rzadko pokazuje się publicznie.

Jak naprawdę czuje się mąż królowej Elżbiety? Nie do końca wiadomo, jak jest naprawdę. Niedawno fotoreporterzy przyłapali syna Filipa – księcia Karola, który odwiedził ojca w szpitalu. Po wyjściu z kliniki miał oczy pełne łez.

Źródła: www.telegraph.co.uk, www.rmf24.pl, gwiazdy.wp.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować