×

Ksiądz zakazał dzieciom Komunii, bo ich rodzice popierają Strajk Kobiet

Ksiądz zakazał dzieciom Komunii w odwecie za poparcie, jakie ich rodzice udzieli w mediach społecznościowych Strajkowi Kobiet. Wierni są rozwścieczeni!

Wyrok TK

27 stycznia Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie orzeczenia z 22 października 2020 roku, uznającego aborcję z powodu ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu za niezgodną z Konstytucją. W uzasadnieniu sędziowie TK powołali się na gwarancję ochrony życia od poczęcia.

Mimo opinii zarówno konstytucjonalistów, jak i twórców polskiej konstytucji, taki zapis się w niej nie znajduje, a wątpliwości budzi także skład sędziowski złożony z tak zwanych sędziów dublerów oraz Krystyny Pawłowicz, która najpierw jako posłanka podpisała się pod wnioskiem do TK, a następnie, jako sędzia zajęła się rozpatrywaniem własnego wniosku, wyrok zaczął w Polsce obowiązywać.

Kobiety znowu wyszły na ulice

W całym kraju doszło do wznowienia protestów osób, które uważają za niemoralny nakaz rodzenia ciężko chorych dzieci, tylko po to, by umarły w męczarniach. Chociaż tylko wyrażają podzielaną przez wielu lekarzy opinię, że mniejszym złem jest w takich wypadkach terminacja ciąży na etapie, gdy mózg płodu nie jest jeszcze ukształtowany, uparcie są nazywani przez duchownych i prawicowe media „mordercami dzieci”.

Wielu księży wyspecjalizowało się ostatnio w śledzeniu profili społecznościowych parafian, żeby sprawdzić, czy ktoś z nich przypadkiem nie popiera Strajku Kobiet. Ksiądz parafii Matki Boskiej Królowej Polski w Mławie w województwie mazowieckim, po tym, jak wytropił na facebookowych profilach rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. „oznak poparcia dla ruchu proaborcyjnego”, uznał, że to przekreśla szanse ich dzieci na udział w majowej uroczystości. Jak wyjaśnił podczas przedkomunijnego spotkania z rodzicami:

Pierwsza komunia to nie impreza.

Strajk Kobiet w poniedziałek
Twitter

Ksiądz zakazał dzieciom Komunii

Sprawę nagłośniła lokalna grupa dyskusyjna w mediach społecznościowych. Zdaniem wielu komentujących, ksiądz zachował się jak doświadczony pracownik UB:

Dramat! Niedługo wejdą nam na konta bankowe, do domów, do łóżek… I będą wydawać wyroki, kto może, a kto nie może do kościoła wejść. Wara od mojego Facebooka i mojego życia!

Ja mam pytanie: w końcu to dziecko ma iść do pierwszej komunii czy rodzic?

Inni zaś uważają, że ateiści, bo osoby przeciwne skazywaniu noworodków na męczarnie, zwykło się w Polsce utożsamiać z bezbożnikami, nie powinni w ogóle posyłać dzieci do Komunii.

W końcu stanowisko zajął ksiądz Kazimierz Ziółkowski, proboszcz parafii, który wyjaśnił:

Jest ogólnodiecezjalna instrukcja o pierwszej spowiedzi oraz komunii świętej dzieci i staramy się postępować według niej. Ja nie mogę jej zmienić. W instrukcji jest jasno określone, że odpowiedzialnymi za przygotowanie dzieci do pierwszej komunii są rodzice, a współodpowiedzialnymi są proboszcz i pozostali księża pracujący w parafii oraz katecheci. Stąd reakcja na takie postawy rodziców, którzy wyraźnie wyrażają poparcie dla ruchu proaborcyjnego. Potem ci rodzice przychodzą do kościoła i kleru, który atakują, i proszą, a wręcz domagają się pierwszej komunii dla dziecka. Pierwsza komunia to nie tylko impreza, ale poważne wydarzenie z życia wiary. Dlatego ten temat był poruszony na spotkaniu z rodzicami.

Rzecznika prasowa diecezji płockiej dr Elżbieta Grzybowska zapowiedziała spotkanie pojednawcze:

Przygotowanie do sakramentu pierwszej komunii świętej powinno przebiegać w dobrej atmosferze oraz wzajemnej współpracy, dlatego jest nam przykro z powodu z księżmi z tej parafii zamieszania.

Spotkanie ma się odbyć 2 lutego, a tymczasem internauci Gazety Wyborczej, która również zajęła się tym tematem, radzą życzliwie:

Jest jedno dobre wyjście: wyjście z Kościoła.

YouTube

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: warszawa.wyborcza.pl, naszamlawa.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Twitter, YouTube

Może Cię zainteresować

zamknij