×

Skandaliczne wpisy księdza na Facebooku. Zachęca rodziców do bicia dzieci kablem

Ksiądz zachęca do przemocy. Duchowny z jednej z wiejskich parafii wystosował w mediach społecznościowych apel do rodziców, aby bili dzieci, jeśli te uczestniczą w protestach kobiet. Duchowny nawet nie usiłuje sprostować swojej wypowiedzi, tylko kasuje wpisy. Internauci zdążyli uwiecznić jego skandaliczne posty.

Oburzające stwierdzenie

Wydawać by się mogło, że w XXI wieku już każdy doskonale wie, że przemoc wobec dzieci nie jest dobrą ani skuteczną metodą wychowawczą. Specjaliści od lat przypominają, że „przemoc rodzi przemoc”. Z dziećmi należy rozmawiać i starać się zrozumieć ich zachowanie, a nie uciekać się do prymitywnych metod. Mimo tej wiedzy, w dalszym ciągu nie brakuje osób, które uważają, że bicie dzieci jest uzasadnione.

To przerażające, ale nawet wśród księży, którzy przecież powinni być wychowawcami najmłodszych, panuje błędne przeświadczenie, że kary cielesne są dopuszczalne. Jednym z duchownych, którzy dopuszczają bicie maluchów, jest ksiądz z Jeruzala Skierniewickiego. Kapłan w mediach społecznościowych opublikował wpis, w którym zaapelował do rodziców o stosowanie przemocy wobec dzieci. Duchowny podkreślił, że jeśli młodzież uczestniczy w Strajkach Kobiet przeciwko zmianom w prawie aborcyjnym, to należy je bić kablem. Ks. Dariusz Drzewiecki z parafii w Jeruzalu Skierniewickim napisał na Facebooku:

Drodzy rodzice młodzieży biorącej udział w strajku kobiet i demolujących mienie publiczne. Chcę wam przypomnieć, że tym kablem możecie przywrócić Waszemu dziecku ustawienia fabryczne.

Ksiądz zachęca do przemocy

To bardzo zastanawiające, że duchowny sprzeciwia się jakimkolwiek ingerencjom w życie tzw. „dzieci poczętych”, ale nie przeszkadza mu brutalność w stosunku do dzieci żyjących już na tym świecie. Skandaliczny wpis duchownego doprowadził do rozpętania internetowej burzy. Widząc swój błąd, ksiądz szybko skasował post, jednak internauci zdążyli go uwiecznić. W sprawę włączyła się nawet słynna psycholog, Dorota Zawadzka. „Superniania” przypomniała księdzu, że bicie dzieci jest niezgodne z prawem.

Przypominam o tym, że 1 sierpnia 2010 roku weszła w życie Ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, gdzie wyraźnie jest sformułowany zakaz bicia dzieci. W Polsce dzieci bić nie wolno!!

Niedługo później na profilu Jeruzal Jeruzal pojawiło się sprostowanie kontrowersyjnych słów księdza. Co ciekawe, nie możemy w nim znaleźć nawet cienia skruchy. Widać, że autor wpisu podtrzymuje poprzednie stanowisko.

Przypisywanie mi chęci bicia dzieci jest fałszem, gdyż dzieci nie chodzą na strajk kobiet. A jeśli nawet, to przecież nie demolują mienia. Powtarzam raz jeszcze, to była forma czarnego humoru, za który biorę pełną odpowiedzialność.

Być może w sprawę powinna zaangażować się kuria?

Jak powszechnie wiadomo, człowiek człowiekowi nierówny. Nie tak dawno, bo wczoraj, pisaliśmy o tym, że ksiądz przekazał całą tacę WOŚP. Jego zachowanie chwyciło za serce Polaków.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook, Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować