×

Ksiądz zaatakował żałobników tuż po pogrzebie. Powód jest wstrząsający!

Ostatnie pożegnanie zmarłego miało tym razem wyjątkowo skandaliczny przebieg. Tuż po ceremonii pogrzebowej ksiądz zaatakował żałobników. Duchowny szarpał ich, bił pięściami i policzkował. „Pech” chciał, że wszystko zostało zarejestrowane na nagraniu. Teraz ksiądz odpowie za swoje zachowanie.

Ksiądz zaatakował żałobników

Podczas ceremonii pogrzebowej należy zachować powagę i powstrzymać się od głośnych komentarzy, a cisza ma służyć skupieniu i refleksji. Czyżby ten duchowny o tym zapomniał?

Do niecodziennej sytuacji doszło przed jedną z włoskich świątyń. Jak informuje gazeta „La Stampa”, podczas ostatniego pożegnania zmarłego ksiądz wdał się w bójkę z żałobnikami. Jak do tego doszło? Otóż duchowny miał zażądać większej zapłaty za pochówek. Rodzina zmarłego zignorowała żądanie i opuściła kościół po odprawieniu pogrzebu. Wściekły kapłan najwyraźniej poczuł się okradziony. W konsekwencji postanowił dopaść wiernych pod świątynią. Tam rozpętał totalną awanturę. Zaczął szarpać, bić i policzkować żałobników.

Materiał z momentu zdarzenia trafił do sieci, po czym bardzo szybko obiegł media, gdzie cieszy się bardzo dużą popularnością. Opublikował je m.in. dziennik „La Repubblica”.

Biskup wyraził żal z powodu zaistniałej sytuacji

Biskup Angelo Spinillo wystosował w imieniu diecezji oświadczenie, w którym wyraził żal z powodu zaistniałej sytuacji. Obiecał również, że sprawa nie zostanie zamieciona pod dywan.

Wyrażamy także bliskość z każdą osobą, która może czuć się zraniona i deklarujemy gotowość do kontynuowania już podjętego dialogu, aby przywrócić spokój w życiu wszystkich, którzy byli zaangażowani w ten incydent

– napisał biskup.

Przedstawiciele włoskiej diecezji Aversa wszczęli już wewnętrzne śledztwo w sprawie bójki między duchownym a wiernymi. Co więcej, gazeta „La Stampa” ustaliła, że w sprawie incydentu na policję ani do prokuratury nie wpłynęło żadne zawiadomienie.

Fragmenty bójki księdza z żałobnikami można obejrzeć poniżej:

Ksiądz odwiedził piekło, niebo i czyściec. Był przerażony widokiem i tym, kogo tam spotkał

Źródła: wiadomosci.wp.pl, video.repubblica.it
Fotografie: repubblica.it (miniatura wpisu), video.repubblica.it

Może Cię zainteresować