×

Ksiądz wysyłał dzieciom zdjęcia członka. Po jego stronie stanął biskup

To nie mieści się w głowie. Ksiądz wysyłał dzieciom zdjęcia członka. Wydawać by się mogło, że taka osoba powinna raz na zawsze zostać wydalona ze służby w Kościele. Wydawać by się mogło… Tymczasem metropolita gdański abp Tadeusz Wojda postanowił przywrócić duchownego do pracy duszpasterskiej.

Ksiądz wysyłał dzieciom zdjęcia członka

Ktoś kiedyś powiedział, że ksiądz powinien być odbiciem Chrystusa, jego miłości pokory i czystości. Z pewnością wielu jest duchownych, którym blisko do tego opisu. Są jednak też tacy, którzy są tego zupełną przeciwnością, a ich czyny świadczą o całkowitym upadku moralnym. Ksiądz Arkadiusz Cz. należy do tej drugiej grupy.

ksiądz wysyłał dzieciom zdjęcia członka
Pixnio

W 2017 roku w parafii w Wejherowie wybuchł skandal z udziałem księdza Arkadiusza Cz. Duchowny 40-latek, który uczył religii w gimnazjum, został zatrzymany pod zarzutem rozsyłania nastoletnim uczniom zdjęć męskich genitaliów, w tym swojego członka. Arkadiusz Cz. usłyszał zarzut rozpowszechniania treści pornograficznych. Duchowny przyznał się do winy.

Księdzu groziły 3 lata więzienia. Wyszedł na wolność po wpłaceniu kaucji, ale został objęty dozorem policyjnym, otrzymał zakaz prowadzenia katechezy i kontaktów z małoletnimi.

Wyrok zapadł w maju 2018 roku w Sądzie Rejonowym w Wejherowie, a w czerwcu 2018 roku orzeczenie uprawomocniło się. Nie podano do publicznej wiadomości szczegółów na temat zasądzonej kary.

Kościół postanowił okazać duchownemu łaskę

Jak na niedopuszczalną i bez wątpienia karygodną postawę księdza zareagowała kuria? „Gazeta Wyborcza” podaje, że 1 kwietnia 2022 roku ks. Arkadiusz Cz. został przywrócony do pracy w parafii „w ograniczonym zakresie”.

Po decyzji metropolity gdańskiego wierni z kościoła Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku-Wrzeszczu mają nowego przewodnika duchowego. Metropolita gdański abp Tadeusz Wojda zdecydował, że od 1 kwietnia 2022 r. Arkadiusz Cz. nie będzie już tylko duchownym 'zamieszkałym w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku-Wrzeszczu', lecz w tej parafii będzie świadczył pomoc duszpasterską

– podaje „Gazeta Wyborcza”.

Mając na uwadze zakończenie procesów na gruncie prawa świeckiego i kanonicznego, w odniesieniu do wskazań płynących z Kongregacji Nauki Wiary, Metropolita Gdański skierował ks. Arkadiusza do pomocy duszpasterskiej. Ks. Arkadiusz podjął posługę kapłańską w ograniczonym zakresie, nie prowadzi dziecięcych i młodzieżowych grup duszpasterskich

– wyjaśnił ks. Maciej Kwiecień, rzecznik prasowy archidiecezji gdańskiej.

ksiądz wysyłał dzieciom zdjęcia członka
Pixabay

Co więcej, „Gazeta Wyborcza” ujawnia, że nie wiadomo, gdzie po wyświęceniu w roku 2001 roku pracował i jakie funkcje pełnił ksiądz Arkadiusz Cz. Czyżby kuria chciała coś ukryć na temat jego przeszłości?

Komentarz do tej sprawy zostawimy już Wam.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.planeta.pl
Fotografie: Freepik/Zdj. ilustrujące (miniatura wpisu), Pixnio, Pixabay

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij