×

Ksiądz, który mówił źle o Adamowiczu, zostanie ukarany. „To jest mroczne zaćmienie człowieka”

W niedzielę brutalny atak na prezydenta Gdańska, dzień później jego śmierć. Polska w żałobie. Świat obrał zły tor i mowa nienawiści przemówiła. Niestety okazuje się, że także w kościele, czego dowodem jest wpis na Twitterze ks. Jacka Dunin-Borkowskiego.

Ksiądz w bardzo mocnych słowach napisał do wiernych o tym, co myśli o śmierci Pawła Adamowicza. Ludzie byli w szoku

Modlę się za moją chorą mamę. Adamowicz jest mi obojętny. Gdyby nie był celebrytą ogłaszalibyście akcję? Modlicie się za moją mamę? Adamowicz jest znany przez swoje draństwa. Nie widzę żadnego powodu, żebym się za niego modlił. Wy, jak chcecie. Czy Jezus modlił się za Heroda?

Wpis po czasie zniknął z jego strony, ale ksiądz wyznał, że ma świadomość tego, co pisze i bierze za to odpowiedzialność.

Niestety to nie jest pierwszy raz, gdy duchowny działa w ten sposób i wyraża opinie, które mogą ranić ludzi i przede wszystkim szerzą… nienawiść

Jego sprawą zainteresowała się już kuria warszawsko-praska, która wystosowała w tej sprawie specjalny komunikat.

Zarówno duchowni, jak i świeccy są oburzeni wpisem księdza Jacka Dunin-Borkowskiego na portalu społecznościowym. Nie po raz pierwszy kapłan ten w sposób niegodny zachowuje się w przestrzeni Internetu.

Ksiądz Dunin-Borkowski dwukrotnie otrzymał już upomnienia kanoniczne. Ponieważ nie zastosował się do nich, władza diecezjalna nałoży na niego środki karne przewidziane prawem kościelnym

To oznacza, że ksiądz będzie zawieszony w wykonywaniu czynności kapłańskich, być może wszystkich lub niektórych, np. sprawowania Eucharystii.

W sieci szybko pojawiły się także słowa, które były reakcją na wpis księdza. Należą one do abp Stanisława Gądeckiego

Jeśli to prawda, co pan mówi, to człowiek zostaje kapłanem, by wznosić modlitwę za każdego człowieka, nawet za zabójcę. To jest mroczne zaćmienie człowieka. To może paradoksalne, ale zabójca potrzebuje większego współczucia niż zabity. Apeluję tylko o to, by nie wykorzystywać politycznie śmierci człowieka

Każdego z nas obowiązuje to samo prawo i te same zakazy

Polecane

Może Cię zainteresować