×

Ksiądz udawał terapeutę seksualnego. Molestował chłopców na plebanii

Ksiądz udawał terapeutę, aby molestować młodych chłopców. Ich zeznania szokują. Wydarzenia miały miejsce w ubiegłym roku.

Ksiądz udawał terapeutę i molestował chłopców

O całej sprawie donosi Gazeta Wyborcza. Ksiądz Rafał K. pełnił posługę w parafii pw. św. Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy. Był chwalony i lubiany przez wiernych. Zastrzeżeń do jego pracy nie wnosili także przełożeni.

Duchowny potrafił szybko zaskarbić sobie zaufanie młodzieży. Wielu młodych chłopców szukało u niego pomocy w problemach towarzyszących dojrzewaniu.

Najpierw wzbudzał zaufanie u swoich ofiar. Rozmawiał, żartował, później zapraszał do swojego mieszkania na terenie parafii. Zapewniał, że jest specjalistą, że posiada uprawnienia do prowadzenia terapii związanej z zaburzeniami popędu seksualnego. Jedna z jego ofiar została skierowana do „gabinetu” przy kościele przez innego księdza

– powiedział Gazecie Wyborczej policjant zajmujący się sprawą.

Zeznania pokrzywdzonych chłopców szokują. Jak opowiada jedna z ofiar księdza-pedofila cytowana przez Gazetę Wyborczą:

Mówił, że przeprowadza badania. Kazał rozebrać się do naga i położyć. Później wszędzie dotykał. Zakrywał mi oczy i kazał się masturbować. Tłumaczył, że musi zmierzyć członek we wzwodzie i potem w stanie spoczynku. Miał do tego krawiecką miarę.

W ramach „terapii” ksiądz nie tylko dotykał jąder chłopców, ale również penetrował odbyt pod pretekstem badań nad prostatą i orgazmem. Wobec wszystkich ofiar postępował podobnie. Według prokuratury:

Wygląda na to, że wszyscy byli wykorzystywani wielokrotnie.

Do tej pory na policję zgłosiło się siedmiu pokrzywdzonych, ale ofiar mogło być więcej.

Kara dla księdza-pedofila

Ze śledztwa przeprowadzonego przez prokuraturę i policję wynika, że duchowny działał od marca ub. r. W kwietniu pojawiły się pierwsze zgłoszenia w kurii. Wówczas bp. Jan Tyrawa odwołał księdza, a sprawa została natychmiast przekazana na policję.

Rozpoczęło się żmudne gromadzenie materiałów dowodowych. Szybko okazało się, że nie chodzi o jednego chłopaka, że na „terapii” było ich więcej

– informowali funkcjonariusze.

Jak dodano, ofiary miały mieć nie więcej niż 15 lat.

Były ks. Rafał K. przebywa w areszcie od września ub.r. Usłyszał zarzuty związane z innymi czynnościami seksualnymi.

Księdzu-pedofilowi grozi mu do ośmiu lat więzienia.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.onet.pl, wtv.pl, www.o2.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować