×

Ksiądz skazany za molestowanie nieletniej. Zapadł wyrok w głośnej sprawie

Ksiądz skazany za molestowane nieletniej trafi do więzienia, ale będzie mógł wyjść już za dwa lata. Były proboszcz wysyłał nastolatce swoje nagie zdjęcia i namawiał na seks. Matka dziewczyny o wszystkim wiedziała…

Szokująca sprawa

Ta sprawa zszokowała całą Polskę. 55-letni proboszcz parafii w Kurowie wysyłał 14-latce swoje nagie zdjęcia i zachęcał ją do seksu. W sprawę zamieszana jest matka dziewczynki, która sama stręczyła córkę księdzu. Jak udowodniono w toku śledztwa kobieta podsuwała duchownemu swoją nieletnią córkę, niemalże pchając mu ją na siłę do łóżka. Dziewczynka ma obecnie 14 lat.

Kiedy ksiądz Wiesław C. z jej własną matką zaczęli ją prześladować, miała zaledwie 11 lat. Duchowny był znajomym matki dziewczynki. Ponad 3 lata temu namówił ją, by przysyłała mu pornograficzne zdjęcia swojej 11-letniej wówczas córki. Kobieta zgodziła się i sumiennie wykonywała powierzone jej zadanie.

W międzyczasie ksiądz regularnie molestował dziewczynkę, namawiając ją na seks, na co matka zupełnie nie reagowała. Przymykała też oko na roznegliżowane zdjęcia ponad 50-letniego księdza, które wysyłał jej 11-letniemu wówczas dziecku.
W lipcu matka dziewczynki została skazana na 2 lata i 10 miesięcy więzienia. Na poczet wyroku sąd zaliczył 12 miesięcy spędzonych w areszcie.

Ksiądz skazany za molestowanie nieletniej

We wtorek 10 listopada w Sądzie Rejonowym w Puławach zapadł wyrok w sprawie przeciwko ks. Wiesławowi C. Został skazany na 3 lata i 6 miesięcy pozbawienia wolności w zakładzie karnym typu otwartego o złagodzonym rygorze. Spędzi wyrok w otwartej celi, będzie mógł korzystać z nieograniczonej liczby widzeń, wychodzić na przepustki i chodzić we własnych ubraniach. Zresztą nie zabawi tam zbyt długo. Ponieważ na poczet wyroku zaliczono mu czas spędzony w areszcie, wyjdzie z więzienia już za 2 lata i 2 miesiące.

Sąd nakazał mu również wypłatę nawiązki na rzecz poszkodowanej w wysokości 15 tysięcy złotych oraz wydał zakaz zbliżania się do niej przez okres 8 lat. Natomiast przez 15 lat duchowny nie będzie mógł sprawować żadnych funkcji związanych z wychowaniem, edukacją lub opieką nad osobami małoletnimi. Czeka go także przymusowa terapia zaburzeń seksualnych.

Wyrok nie jest prawomocny. Kongregacja Nauki Wiary ma zadecydować również o tym jakie konsekwencje zawodowe poniesie ks. Wiesław C.

Źródła: www.o2.pl, www.popularne.pl, kurierlubelski.pl
Fotografie: parafiakurow (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij