×

Ksiądz puścił głośnego bąka w czasie mszy. Wierni wybuchli śmiechem, gdy zaczął się tłumaczyć

Pamiętna msza święta miała miejsce w Villalba de Duero w Hiszpanii. To właśnie tam w trakcie nabożeństwa doszło do dość nietypowej sytuacji. Od lat pełniący swą posługę w tym mieście i bardzo szanowany przez miejscową społeczność 61-letni ksiądz nie zdołał się powstrzymać i ni stąd, ni zowąd podczas odczytywania słów z Pisma Świętego… puścił głośnego bąka. Dudnienie, które odbiło się od ścian świątyni natychmiast wprawiło w osłupienie zgromadzonych. Co na to kapłan? 

Tłumaczenie duchownego

thereisnews.com 

Ksiądz postanowił wyjść z całego incydentu z podniesioną głową. Nie przeprosił, jednak postanowił wytłumaczyć się w wyjątkowo zaskakujący sposób. Skierował się do zgromadzonego ludu „Duchu Święty!”, po czym przeżegnał się, a zdumiony tłum odpowiedział „amen”. Wtedy wierni nie wytrzymali i dosłownie wybuchli głośnym śmiechem.

Reakcja i odpowiedź księdza

Reakcja zawstydziła duchownego, który szybko zakończył nabożeństwo i udał się do zakrystii. Na tym jednak nie koniec. Kiedy później dopytywano go o całe zajście, twierdził, że to „Duch Święty objawił się własnie w imię Boga”.

Zdjęcie które pierwotnie zostało zamieszczone jako ikona wpisu, miało wyłącznie charakter poglądowy. Przepraszamy za nieumyślne wprowadzenie w błąd i narażenie na nieprzyjemności ks. Łukasza Michalczewskiego

Może Cię zainteresować