×

Ksiądz porównuje dzieci do prostytutek. Afera wokół Halloween przybiera na sile

Ksiądz porównuje dzieci do prostytutek. Zdaniem duchownego przebieranki z okazji anglosaskiego święta Halloween mają wiele wspólnego z nierządem. W sieci pojawił się bardzo mocny materiał wymierzony w nieakceptowane przez Kościół Katolicki, demoniczne i okultystyczne praktyki.

Dzień Zaduszny czy Halloween?

Pomimo tego, że większość Polaków deklaruje się jako katolicy, z roku na rok widać wyraźnie rosnące zainteresowanie nieformalnym świętem Halloween. Praktyki związane z przebieraniem się za przerażające kreatury, wywoływaniem duchów oraz czczeniem demonicznych istot przybierają rozmaite formy. Bardzo często sprawiają wrażenie niewinnych zabaw, które mają służyć jedynie jako rozrywka dla dzieci i młodzieży.

Zdaniem duchownych kryje się jednak za nimi ogromne zagrożenie duchowe, które w skrajnych przypadkach może prowadzić np. do opętań przez siły nieczyste. Co ciekawe, spora rzesza ludzi nie widzi nic złego w praktykowaniu zarówno katolickiego Dnia Zadusznego, jak i wywodzącego się z Zachodu święta Halloween. Wszystkie kościoły chrześcijańskie od lat przestrzegają przed angażowaniem się w halloweenowe zabawy, jednak apele duchownych trafiają w próżnię.

W tym roku ksiądz Adam Ulatowski postanowił znacznie dosadniej zaalarmować dorosłych i przestrzec ich przed pozwalaniem dzieciom na udział w niebezpiecznych imprezach. Wikariusz parafii w Łapach (woj. podlaskie) nagrał krótki filmik, w którym w mocnych słowach skrytykował Halloween. Przypomniał, że jest to szatańskie święto, które zagraża więzi człowieka z Bogiem.

Gdy jeden z rodziców, nierozumiejący kanonu obowiązującego wiernych Kościoła Katolickiego zapytał duchownego, dlaczego dziecko nie powinno uczestniczyć w szkolnej zabawie, ksiądz posłużył się dobitnym stwierdzeniem. Na wiadomość jednej z matek, brzmiącą: „Jaki Ty mi dajesz argument, żeby jej nie puścić na tę imprezę?”, odpisał porównując przebrane dziecko do… prostytutki. W Internecie wybuchł nieprawdopodobny skandal.

Ksiądz porównuje dzieci do prostytutek

Wikariusz postanowił raz na zawsze zamknąć temat dopuszczalności uczestnictwa w halloweenowych zabawach. Po konsultacji z zaprzyjaźnionym proboszczem udzielił internautce jasnej odpowiedzi. W krótkim przekazie wyjaśnił, że przebieranie dziecka za straszydła jest tak samo złe, jak upodabnianie go do prostytutki.

Zapytaj jej, czy gdyby w szkole przebierali dzieci za prostytutki, to też by puściła swoją córkę?

Terapia szokowa z pewnością zadziałała i dziecko nie uczestniczyło w szkolnej zabawie. Wiele osób poczuło się urażonych mocnymi słowami księdza, jednak trzeba przypomnieć, że obchodzenie święta Halloween stoi w sprzeczności z większością religii, nie tylko chrześcijańskich. Wiąże się bowiem z ingerowaniem w spokój dusz zmarłych oraz prowokowaniem demonicznych sił.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.o2.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Twitter, Facebook, Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij