×

Ksiądz podał przepis na udane małżeństwo. Narzeczeni powinni zadać sobie pytanie

W dniu ślubu zapewne niewielu myśli o wyborze adwokata do rozwodu. Tymczasem jedna trzecia małżeństw w Polsce kończy się właśnie rozwodem. Ksiądz Sławomir Kostrzewa pomaga parom wytrwać w tym sakramencie. Ostatnio na antenie Radia Maryja ksiądz podał przepis na udane małżeństwo. Według niego przed podjęciem decyzji o zawarciu związku musimy przepracować jedna ważną kwestię.

Ksiądz podał przepis na udane małżeństwo

Ks. Sławomir Kostrzewa to charyzmatyczny kaznodzieja, rekolekcjonista oraz duszpasterz studentów, małżeństw i rodzin. Poprzez kanał na YouTube dzieli się działalnością ewangelizacyjną. Obecnie wikariusz parafii Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Swarzędzu.

Ksiądz podał przepis na udane małżeństwo
kiedymsza.pl

Jakiś czas temu ks. Kostrzewa wypowiadał się w „Audycji dla małżonków i rodziców” na antenie Radia Maryja, gdzie poruszył temat udanego małżeństwa. Kaznodzieja skupił się na wątku wspólnego przygotowania małżeństw do wieczności. Dodatkowo zaznaczył, że w dzisiejszych czasach małżeństwa koncentrują się wyłącznie na wymiarze materialnym i finansowym. Następnie ksiądz Kostrzewa podał przepis na udane małżeństwo. Zaproponował parom zadanie sobie pytania.

Zawierając związek małżeński, dobrze by było, żeby narzeczeni zadali sobie pytanie – czy ten chłopak, ta dziewczyna będzie w stanie doprowadzić mnie do tego punktu, jakim jest moja śmierć, czy będzie mi przeszkodą? Czy ona będzie myślała o wieczności w ogóle w perspektywie wiary, czy też będzie skoncentrowana na sobie, na sprawach materialnych?

Pixabay

„Zadaniem małżonków jest stawanie się dla siebie wzajemnym wsparciem w drodze do nieba”

Według duchownego młodzi ludzie powinni ze sobą więcej rozmawiać i poruszać tematy związane z przygotowaniem się do śmierci. Zdaniem księdza to recepta na udane „święte” małżeństwo. Wytłumaczył także na czym polega dobry związek.

Małżeństwo z ducha Jezusa Chrystusa, czyli w pełni świadome tego, co to znaczy być katolickim małżeństwem – małżeństwem zbudowanym z Jezusem Chrystusem. Zadaniem małżonków jest stawanie się dla siebie wzajemnym wsparciem w drodze do nieba

– uzasadniał, tłumacząc, że kluczowa jest wzajemna modlitwa i unikanie sytuacji, które prowadzą do grzechu.

Czy dzięki tym refleksjom ks. Sławomira Kostrzewy w Polsce będzie więcej udanych małżeństw? Czy jesteś osoba wierzącą czy nie słowa księdza warto przepracować. Tyczy się to zwłaszcza stwierdzenia, że ludzie powinni ze sobą więcej rozmawiać, zarówno przed jak i po zawarciu związku małżeńskiego.

Również psychologowie twierdzą, że największą pułapką małżeństw jest unikanie poważnych rozmów przed podejmowaniem kluczowych dla nich decyzji. Ciągle gdzieś panuje przekonanie, że druga połowa myśli podobnie i dostosuje się do naszego wyobrażenia życia.

Źródła: kobieta.onet.pl
Fotografie: Youtube, Pixabay (miniatura wpisu), www.youtube.com, pixabay.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x