×

Nie dali księdzu 30 tys. zł, więc poczuł się urażony. Wyzywał wiernych od „skąpców i kpiarzy”

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Kiedy parafianie zobaczyli wyliczoną w procentach swoją ofiarność, w parafii zawrzało. Rozpoczęła się dyskusja na temat nowych drzwi do kościoła. Czy naprawdę muszą kosztować prawie 30 tysięcy złotych?

Nie zapłaciłeś? Zostaniesz napiętnowany

Od kilku lat mówi się wiele o cennikach w kościele. O ile wcześniej dotyczyło to głównie udzielania ślubu bądź chrztu, dziś księża posuwają się nieco dalej.

Przykładem może być duchowny z parafii Psary, który rozpisał procentową ofiarność wiernych z rożnych ulic. Zrobił podsumowanie datków, które składali parafianie na nowe drzwi do kościoła. Co ciekawe, wynikała ona z frustracji spowodowanej zebraniem tylko 1/3 spodziewanej kwoty. Ksiądz bowiem liczył na prawie 30 tysięcy złotych, a parafianie dali „tylko” nieco ponad 10 tysięcy. To nie mogło przejść bez echa…

Parafianie zostali podzieleni na dwie grupy: „Wielki Szacun, Podziękowanie i Ukłon” oraz „KPINA i SZYDERA z Ks. Proboszcza”. Od ofiarności wiernych zależało, w której kategorii się znaleźli. Ksiądz z niebywałą dokładnością wykonał rozliczenia, które następnie powiesił w gablocie przed kościołem.

Rusza kolejna zbiórka

W kościele w Psarach zbiórki organizowane są dość często. Może po prostu parafianie mają ich dość? Kolejna zbiórka we wsi związana jest z prowadzoną tegoroczną kolędą. Jak można przeczytać na stronie parafii:

Trwa wizyta duszpasterska tzw. Kolęda. Kapłan w imieniu Kościoła przychodzi do nas z dobrym słowem i Bożym błogosławieństwem. Dzieci i młodzież prosimy o przygotowanie zeszytów do katechezy. Ofiary z kolędy przeznaczone będą na odnowienie otoczenia wokół naszego kościoła

Czy w Twoim kościele zbiórki są równie częste? Co myślicie o pomyśle proboszcza?

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.wykop.pl, iturek.net, finanse.wp.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Wykop, Pixabay

Polecane

Może Cię zainteresować