×

Ks. Dariusz Olejniczak to jeden z „bohaterów” filmu Sekielskich. Złożył rezygnację z kapłaństwa

Kapłan złożył wczoraj na ręce papieża Franciszka prośbę o przeniesienie do stanu świeckiego. To oznacza, że ksiądz Dariusz Olejniczak rezygnuje z kapłaństwa. Duchowny to jeden z „bohaterów” filmu braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”.

Ksiądz Dariusz Olejniczak rezygnuje z kapłaństwa

O decyzji księdza Dariusza Olejniczaka i jej motywach poinformowała archidiecezja:

Ksiądz Olejniczak prośbę umotywował złamaniem zakazu sądowego. Wbrew niemu, podejmował działalność związaną z pracą z dziećmi i młodzieżą, ukrywając ten fakt przed ustanowionym przez władze kościelne kuratorem. Ksiądz Dariusz Olejniczak, po złożeniu prośby na ręce kard. Kazimierza Nycza, opuścił dotychczasowe miejsce pobytu w seminarium misyjnym w Warszawie

W oświadczeniu, archidiecezja dodała również, że odchodzący ksiądz wyraził skruchę i zapewnił, że będzie współpracował z organami państwowymi.

Ksiądz Dariusz Olejniczak nie chciał rozmawiać z Sekielskim – teraz rezygnuje

Powodem decyzji księdza Dariusza Olejniczaka jest najprawdopodobniej dokument braci Sekielskich. W „Tylko nie mów nikomu” Tomasz Sekielski ujawnił, że mimo wyroku za wykorzystywanie nieletnich i zakazu pracy z dziećmi, kapłan nadal prowadził rekolekcje dla dzieci.

Oskarżenia z filmu były poparte konkretnymi dowodami. Bracia Sekielscy pokazali nagrania, na których ksiądz Olejniczak po wyjściu z więzienia prowadzi mszę świętą dla dzieci. Tomasz Sekielski zaczął pokazywać księżom pracującym w tej samej parafii, ża skazany kapłan ma zakaz pracy z dziećmi. Duchowni wykręcili się obowiązkami i nie chcieli dyskutować z dziennikarzem. Ksiądz proboszcz wykrzykiwał w stronę filmowców, że „są strasznymi hienami”.

„Tylko nie mów nikomu” budzi skrajne emocje

Film braci Sekielskich o pedofilii w kościele cieszy się ogromną popularnością. Ludzie są oburzeni tym, co zobaczyli w dokumencie. „Tylko nie mów nikomu” doczekał się też komentarzy wielu księży. Niektórzy z nich, powinni ewidentnie skorzystać z możliwości nie zabierania głosu. Historia związana z księdzem Dariuszem Olejniczakiem, to tylko jeden z wątków dokumentu. Pojawia się w filmie około 35 minuty.

Może Cię zainteresować

zamknij