×

Krzysztof Żurek nie żyje. Znany lektor zmarł po tym, jak zasłabł w czasie pracy

Znany lektor Telewizji Polskiej Krzysztof Żurek nie żyje. Zmarł w poniedziałek 20 czerwca w czasie pracy. Miał 50 lat. Informację o jego śmierci opublikował w swoich mediach społecznościowych portal polscylektorzy.pl.

Krzysztof Żurek nie żyje

Portal polscylektorzy.pl przekazał bardzo smutną wiadomość. Wiadomość o śmierci Krzysztofa Żurka, znanego lektora Telewizji Polskiej. Jak dowiadujemy się z relacji, 50-latek zasłabł nagle podczas pracy. Niestety nie udało się go uratować.

Jak dowiedzieliśmy się od lektora Artura Młyńskiego, właśnie pracownicy wrocławskiej telewizji poinformowali o śmierci Krzysztofa Żurka. Wcześniej w rozmowie z nimi tragiczną wiadomość potwierdziła Żona. Nie chce się wierzyć, że zdecydowanie zbyt wcześnie odszedł wspaniały, serdeczny Kolega

– przekazano w artykule na stronie polscylektorzy.pl.

Jego życiowe motto brzmiało: »Prawda czyni wolnym, a wolność jest sensem życia«… I taki był: prawdziwy, pełen życia i poczucia jego sensu. Niezwykle smutni i poruszeni głęboko współczujemy Żonie oraz Rodzinie

– dodano.

Wcześniej nic nie zwiastowało tragedii. Krzysztof Żurek jeszcze niedawno widziany był w dobrym zdrowiu podczas VI Ogólnopolskiego Spotkania Lektorów.

Kariera Krzysztofa Żurka

Krzysztof Żurek przyszedł na świat 8 lutego 1972 roku. Swoją karierę zawodową zaczynał w lokalnym radiu. W latach 2002-2003 pracował dla RMF FM jako dziennikarz muzyczny. Gościnnie prowadził również audycję w RMF Classic. Co więcej, współpracował także z Radiem Szczecin i przez dwa lata był prezenterem Radia ZET.

Największy rozgłos dała mu natomiast Telewizja Polska, dla której pracował jako lektor. Był m.in. głosem oprawowym Oddziału Regionalnego TVP3 we Wrocławiu. Przez kilkadziesiąt lat swojej pracy Krzysztof Żurek „przeczytał” łącznie kilkadziesiąt tysięcy spotów na lokalną antenę. Koledzy wspominają, że zawsze był gotowy do pracy dla widzów.

Ponadto, znany lektor zagrał również w takich serialach jak „Pierwsza miłość”, „Fala zbrodni” czy „Warto kochać”.

Niewątpliwie głos Krzysztofa Żurka na zawsze pozostanie w naszej pamięci [*].

Źródła: kultura.onet.pl, www.polscylektorzy.pl, www.facebook.com
Fotografie: Pexels (miniatura wpisu), www.facebook.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij