×

Krystian Wieczorek odszedł z TVP. Teraz tłumaczy swoją decyzję

Kilka miesięcy temu media obiegła informacja, że Krystian Wieczorek odszedł z TVP. Od tamtej pory spekulowano, że chodzi o pieniądze. Teraz aktor postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości. Okazuje się, że miał bardzo ważny powód.

Zmiany w ulubionym serialu widzów TVP

„Komisarz Alex” to jedna z czołowych produkcji TVP. Oparta na znanym z „Komisarza Reksa” formacie produkcja cieszy się sporą sympatią widzów. Duża zasługa leży po stronie obsady, a szczególnie głównego komisarza, który musi „dogadywać się” z charakternym owczarkiem niemieckim.

W ciągu dziewięciu lat w głównego bohatera wcieliło się trzech aktorów – Jakub Wesołowski, Antoni Pawlicki i Krystian Wieczorek. Niestety znów szykuje się zmiana komisarza, bowiem kilka miesięcy temu ogłoszono, że Wieczorek ma zamiar pożegnać się z serialem.

I tak też się stało. Aktora więcej nie zobaczymy w produkcji TVP. Jego odejście w rozmowie z serwisem Super Express skomentował producent serialu, Sławomir Jóźwik:

Zgłosił nam, że dostał rolę w nowej produkcji konkurencyjnej stacji. Niestety, nie da się związanych z nią zajętości pogodzić ze zdjęciami do „Komisarza Aleksa”, dlatego stacja rozpoczęła poszukiwania nowego odtwórcy opiekuna czworonożnego detektywa.

Okazuje się jednak, że nie był to prawdziwy powód odejścia aktora z serialu.

Krystian Wieczorek odszedł z TVP. Dlaczego?

Przez kilka miesięcy media spekulowały, dlaczego aktor postanowił odejść z produkcji TVP. Tłumaczenie producenta nie było bowiem wystarczająco klarowne. Wydawało się też, że mogło pójść o pieniądze.

Prawda jest jednak zgoła odmienna. W 2018 roku Krystian Wieczorek został ojcem. I właśnie z tego powodu postanowił zrezygnować z roli komisarza Piotra Górskiego w serialu „Komisarz Alex”. Jak powiedział w rozmowie z Super Expressem:

Mam małe dziecko, rodzinę i bycie marynarzem w Łodzi przez cztery lata było zabieraniem czasu mojej rodzinie. (…) Przyszedł ten moment, że wracanie do domu jest ważniejsze niż wracanie do hotelu. Nie chciałem składać mojej rodziny na ołtarzu aktorstwa. To była bardzo przemyślana decyzja.

46-letni aktor dość późno założył rodzinę. W 2016 r. wziął ślub z 29-letnią aktorką Marią Szafirską, którą poznał na planie serialu „M jak miłość”. Mają 3-letnią córkę Anielkę:

Nie chciałem być jak Zbyszek Wodecki, na którego widok córka mówiła: „Mamo, patrz, pan z telewizji do nas przyjechał”. Gdybym chciał, pogodziłbym pracę w trzech serialach. Nie raz tak robiłem, czasem grałem w pięciu produkcjach naraz, ale wtedy byłem na innym etapie życia. Teraz najważniejsze jest, żeby wracać do domu. Moja córka ma niecałe trzy latka. Chcę z nią budować więź, a tego nie da się później nadrobić.

To nie oznacza jednak, że aktora nie zobaczymy już więcej na małym ekranie. Krystian Wieczorek ma pojawić się w serialu „Komisarz Mama”, który będzie emitowany na Polsacie. Natomiast w serialu „Komisarz Alex” w głównej roli zastąpi go Wojciech Czerwiński.

Będzie Wam brakować aktora w tym serialu?

Marzena Rogalska o odejściu z TVP i ostatniej rozmowie z Tomaszem Kammelem

Źródła: pikio.pl, teleshow.wp.pl, lelum.pl
Fotografie: Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować