×

Królowa oddała hołd księciu Filipowi w niezwykły sposób. Tak myśli o swoim mężu

99-letni małżonek Elżbiety II nadal pozostaje w szpitalu. Podczas ostatniego wystąpienia królowa oddała hołd Filipowi. Widać, że bardzo tęskni za swoim mężem i myślami cały czas jest przy nim.

„To było bardzo szybko”

Na początku roku pałac Buckingham poinformował, że królowa Elżbieta II i książę Filip przyjęli szczepionkę przeciw Covid-19. Ze względu na sędziwy wiek oboje znajdowali się w grupie wysokiego ryzyka. Monarchini zależało na tym, aby cały świat poszedł w ich ślady, dlatego osobiście dopilnowała, aby informacja o ich szczepieniu dostała się do publicznej wiadomości.

Podczas ostatniego wystąpienia królowa rozmawiała z kilkoma lekarzami na temat wdrażania szczepień w Szkocji, Walii, Anglii i Irlandii Północnej. Jak głosi podpis pod oficjalny nagraniem:

Jej Królewska Mość usłyszała o niezwykłej pracy zespołowej mającej miejsce w całej Wielkiej Brytanii oraz o ogromnym znaczeniu dostarczania szczepionki każdej społeczności. Królowa opowiedziała o swoim własnym doświadczeniu ze szczepionką i pogratulowała wszystkim ich niezwykłych wysiłków. W ostatnich tygodniach członkowie rodziny królewskiej odwiedzali ośrodki szczepień, aby podziękować wolontariuszom i kluczowym pracownikom za ich poświęcenie.

Monarchini z wielką chęcią opowiedziała także o tym, jak przebiegło szczepienie i jak czuje się kilka miesięcy po nim:

O ile wiem, było to całkiem nieszkodliwe i bardzo szybkie. Miałam wiele listów od ludzi, którzy byli zaskoczeni tym, jak łatwo było dostać szczepionkę. A ukłucie było delikatne… wcale nie bolało.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez The Royal Family (@theroyalfamily)

Na nagraniu widać jednak, że królowa Elżbieta jest myślami zupełnie gdzie indziej. Zapewne przy swoim ukochanym mężu, księciu Filipie, który nadal przebywa w szpitalu. Świadczyć może o tym m.in. drobny szczegół, którzy dostrzegli fani brytyjskiej rodziny królewskiej.

Królowa oddała hołd Filipowi
Instagram

Królowa oddała hołd Filipowi

Przypomnijmy, że książę Filip od 11 dni przebywa w szpitalu. O jego stanie zdrowia mówi się, że jest stabilny. Jednakże Pałac Buckingam wydał ostatnio oświadczenie, iż w związku z infekcją, która dostała się do organizmu Filipa, konieczna jest dalsza hospitalizacja.

Jak naprawdę czuje się mąż królowej Elżbiety? Nie do końca wiadomo, jak jest naprawdę. Niedawno fotoreporterzy przyłapali syna Filipa – księcia Karola, który odwiedził ojca w szpitalu. Po wyjściu z kliniki miał oczy pełne łez.

Także królowa Elżbieta podczas wspomnianego wystąpienia wykonała piękny gest w stronę swojego ukochanego. Monarchini miała na sobie kostium w kolorze koralowego różu. Największą uwagę przyciąga jednak piękna broszka. I to właśnie ona jest tutaj najbardziej zaskakującym elementem.

Okazuje się, że jest to broszka Diamond Clematis, którą królowa miała na sobie w dniu ogłoszenia zaręczyn z księciem Filipem w 1947 roku. W ten sposób Elżbieta zapewne chciała przekazać swojemu mężowi, że chociaż są daleko od siebie, to myślami wciąż cały czas jest przy nim.

Królowa oddała hołd Filipowi
Twitter

Źródła: viva.pl, www.dailymail.co.uk, katv.com, www.radiozet.pl
Fotografie: Twitter, Instagram

Może Cię zainteresować