×

Królowa Elżbieta II żyje! To nie był atak serca, jest komentarz w tej przykrej sprawie

W mediach społecznościowych znów zawrzało na skutek wstrząsających doniesień z Anglii na temat śmierci królowej Elżbiety. 93-letnia królowa od lat cierpi na dziedziczną chorobę, objawiającą się napadowymi skurczami tętnic w obrębie rąk. Choroba powoduje silne sinienie i puchnięcie dłoni. Można to zauważyć, oglądając uważnie niektóre zdjęcia królowej. Ile jest w tych informacjach prawdy?

Plotka w mediach społecznościowych

Nie po raz pierwszy w mediach społecznościowych pojawiły się zasmucające informacje na temat śmierci królowej Elżbiety. Ostatnie doniesienia sugerowały, że monarchini miała atak serca. Szybko jednak zostały zdementowane przez redaktora naczelnego portalu Royal Central, Charliego Proctora. Królowa Elżbieta II żyje i ma się dobrze. 

Specjalista ds. związanych z rodziną królewską komentował:

Widzę, że to już ten czas, kiedy muszę rozwiać plotki o śmierci Jej Królewskiej Mości. Królowa nie umarła. Żyje i ma się dobrze. Z niecierpliwością oczekuje na przybycie prezydenta Donalda Trumpa i innych światowych przywódców w Pałacu Buckingham we wtorek podczas przyjęcia NATO.

Spotkanie z NATO

Przywódcy 29 krajów Sojuszu Północnoatlantyckiego przybyli już do Londynu, żeby w dniach 3 i 4 grudnia uczcić 70. rocznicę powołania organizacji. NATO powstało, by zapewniać bezpieczeństwo i pokój w obszarze euroatlantyckim. Polskę na spotkaniu będzie reprezentował prezydent Andrzej Duda.

Do Londynu udają się też ministrowie spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz i obrony narodowej Mariusz Błaszczak. We wtorek polska para prezydencka weźmie udział w przyjęciu wydanym dla uczestników szczytu przez Elżbietę II w Pałacu Buckingham. 

Fake news

Informacje krążące w sieci okazały się być tzw. fake news. Sugerowały one, że królowa zmarła na zawał serca. To już kolejny raz, gdy w Internecie rozprzestrzeniane są fałszywe wiadomości o rzekomej śmierci królowej Elżbiety II.

Przypomnijmy, że brytyjska królowa jest najdłużej panującym władcą w historii monarchii. 21 kwietnia 2019 świętowała swoje 93 urodziny. Pomimo podeszłego wieku nie zamierza rezygnować ze swojej funkcji.

Fotografie: Twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij