×

Ma 26 lat i waży zaledwie 17 kg. W ciągu dnia pije wyłącznie wodę i je mały kawałek banana

Anoreksja, inaczej jadłowstręt psychiczny, to straszliwa choroba, która jest jednym z zaburzeń prawidłowego odżywiania. Prowadzi do drastycznego spadku masy ciała, a czasem nawet do śmierci. U podłoża leży głęboki kryzys emocjonalny, a leczenie zaburzenia jest trudne, a przede wszystkim długotrwałe – szczególnie w wyjątkowo skrajnych przypadkach. Do takich bez wątpienia zalicza się 26-letnia Rosjanka, Kristina Karyagina, która waży zaledwie… 17 kilogramów! To tyle, co 4-letnie dziecko i znacznie mniej niż wiele innych osób, które stały się śmiertelnymi ofiarami anoreksji. Cud, że wciąż żyje.

Pije wodę i od czasu do czasu zje kawałek jabłka lub banana

Kristina pochodzi z miejscowości Bernaułu leżącej w południowo-centralnej Rosji. Anoreksja odebrała 26-latce radość życia. Rosjanka nie ma siły dosłownie na nic. Nie ma co się dziwić, bowiem nie je praktycznie nic! Podstawą jej codziennej diety jest woda i kawałek jabłka lub banana, na który „czasami” sobie pozwala. Spowodowana zaburzeniami odżywiania krytycznie niska waga prowadzi do ciągłego i postępującego uszkadzania organów wewnętrznych, a w konsekwencji do śmierci.

Taka kolej rzeczy doprowadziła do tego, że jej ciało przypomina znacznie bardziej wrak człowieka niż zdrową, pełną energii dziewczynę.

Na granicy życia

26-latka na niebezpieczną chorobą zapadła będąc jeszcze w liceum. Konsekwentne odmawianie kolejnych posiłków doprowadziło do tego, że dzisiaj jej ciało jest niemal całkowicie pozbawione tłuszczu, a przez jej skórę widać niemal wszystkie kości. Co na to lekarze? Niejednokrotnie uprzedzali ją, że jeśli nie będzie jeść, umrze. Niestety, mimo ich słów, choroba okazywała się być silniejsza.

Losem 26-latki przejęło się wiele osób

Los chorej kobiety poruszył wiele osób, które zdecydowały się jej pomóc. Jedną z nich była gwiazda rosyjskiej telewizji, Maria Kokhno. Celebrytka sama niegdyś cierpiała na anoreksję, więc doskonale wie, jak trudno jest poradzić sobie z chorobą. To ona jako pierwsza rozpoczęła kampanię internetową na rzecz umierającej Katriny. Szybko okazało się, że pomysł okazał się być strzałem w dziesiątkę.

Leczenie Katriny

Gwiazda zebrała 110 tysięcy rubli, które przeznaczyła na podróż 26-latki do Niżnego Nowogrodu, gdzie miała zostać poddana specjalistycznej terapii. To właśnie tam czekał na nią doktor Yan Goland, który postanowił podjąć się leczenia zupełnie za darmo.

Długi czas trwania terapii

Zarówno lekarz, jak i Katarina doskonale zdają sobie sprawę, że przed nimi bardzo długa droga do wyzdrowienia. Goland postanowił zacząć terapię od pracy nad umysłem 26-latki. Wie, że jeśli uda mu się uzdrowić jej umysł, z ciałem nie będzie już większego problemu. Ma rację, bo pierwsze efekty pojawiły się szybciej, niż początkowo zakładano. Katrina ma na swoim koncie już pierwsze sukcesy. Udało jej się zjeść coś innego niż niewielki kawałek jabłka czy banana. To sporo krok zważywszy na fakt, że od wielu lat nie przyjmowała praktycznie nic innego.

Mamy nadzieję, że wyjdzie z tego cało. Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia.

Może Cię zainteresować

zamknij