×

W samolocie ludzie zaczęli krwawić z uszu i z nosa. Wszystko przez fatalny błąd obsługi

Pasażerowie samolotu lecącego do Bombaju przeżyli chwilę grozy. Przez fatalną pomyłkę pilotów życie 166 osób było zagrożone. Samolot musiał awaryjnie zawrócić na najbliższe lotnisko.

Do tej mrożącej krew w żyłach sytuacji doszło w czwartek. Na pokładzie samolotu linii Jet Airways lecącym z Bombaju do Jaipur zaczęło dziać się źle. Ponad 30 pasażerów skarżyło się na fatalne samopoczucie. Później było już tylko gorzej…

Public Domain Pictures

Wszędzie była krew

Z uszu i z nosa zaczęła lecieć pasażerom krew. Nikt nie wiedział co się dzieje. Ludzie zaczęli wpadać w panikę. Okazało się, że sytuacja spowodowana jest zbyt niskim ciśnieniem na pokładzie maszyny. Filmy z tego feralnego lotu od razu zamieszczono w Internecie. Możemy na nich ujrzeć pasażerów, którzy próbowali ratować się maskami tlenowymi. Świadek zdarzenia, Joel D’Souza w rozmowie z CNN przyznał:

Widziałem ludzi, którzy mieli krwotok z nosa. Sam na jedną sekundę zdjąłem maskę tlenową i poczułem, że powietrze jest ciężkie. Było duszno, gorąco. Załoga nic nie mówiła, nikt nie wiedział co robić. Ludzie wpadali w panikę

Błąd człowieka

W rozmowie z CNN jeden z członków indyjskiej Dyrekcji Generalnej Lotnictwa Cywilnego przyznał, że sytuacja wynikła najprawdopodobniej przez błąd jednego z członków obsługi lotu. Wychodzi na to, że załoga zapomniała włączyć przełącznik odpowietrzający i z tego powodu nie można było utrzymać ciśnienia w kabinie. Pasażerom udostępniono maski tlenowe, jednak niektórzy byli zbyt wrażliwi na niskie ciśnienie dlatego też pojawiła się krew.

Happy end

Samolot szczęśliwie doleciał do Bombaju. W wydanym oświadczeniu Jet Airways przyznało, że wszyscy pasażerowie zostali bezpiecznie przetransportowani do terminalu. Natychmiast udzielono pierwszej pomocy osobom, które skarżyły się na mocniejsze dolegliwości. Jet Airways nie podają jednak dlaczego w kabinie ich samolotu było zbyt niskie ciśnienie.

Może Cię zainteresować

zamknij