×

Kosmiczne ceny potraw u Magdy Gessler! Ile kosztują świąteczne pierogi?

Coraz bliżej święta! I już teraz z całą stanowczością możemy powiedzieć, że nie będą to tanie święta. Potwierdzają to kosmiczne ceny potraw u Magdy Gessler. Ile trzeba zapłacić za jednego pieroga, kapustę albo zupę grzybową?

Kosmiczne ceny potraw u Magdy Gessler

„Zastaw się, a postaw się” – w czasie świąt Bożego Narodzenia to powiedzenie okazuje się nadal aktualne w wielu polskich domach. Ale chcąc zapełnić świąteczny stół potrawami od Magdy Gessler, faktycznie trzeba byłoby pomyśleć o jakiejś pożyczce.

Magda Gessler uchodzi za największy autorytet kulinarny w kraju. Dzięki temu znana restauratorka może sobie pozwolić na ustalanie wysokich cen, z czego chętnie korzysta.

Chociaż w programie „Kuchenne rewolucje” Gessler niejednokrotnie wytykała restauratorom, że w ich lokalach jest zbyt drogo, sama nie ma skrupułów, ustalając ceny wypieków i potraw. A tym, którzy narzekają na kosmiczne ceny specjałów, sygnowanych nazwiskiem Gessler, gwiazda TVN odpowiada krótko – jakość kosztuje. Jeśli ktoś chciałby się o tej „jakości” przekonać na własnym podniebieniu w nadchodzące święta, musi mieć dość zasobny portfel.

42 złote za sześć pierogów

Magda Gessler właśnie przedstawiła świąteczne menu na wynos jednej ze swojej restauracji. To świetna opcja dla wszystkich zabieganych, którzy nie mają czasu gotować lub po prostu tego nie lubią czy nie potrafią. Ale niewielu będzie stać na to, by urządzić święta z Magdą Gessler.

Cennik „U Fukiera” wygląda następująco:

  • jeden pieróg kosztuje 7 złotych (42 zł za sześć pierogów)
  • słoik bigosu – 60 złotych
  • słoik barszczu czerwonego – 50 złotych
  • płat sandacza gotowego do usmażenia – 25 złotych
  • 200 gram karpia – 28 złotych
  • słoik zupy grzybowej – 70 złotych
  • słoik kapusty – 79 złotych

W ślad znanej mamy poszła też Lara Gessler, która sprzedaje świąteczne wypieki. I tak, za makowca od Lary trzeba zapłacić 130 zł, a za tort piernikowy – aż 350 zł.

Cóż, takie ceny to obietnica wspaniałego smaku. Spróbujecie?

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij