×

Kosmiczna grupa krwi. Jeśli ją posiadasz, to Twoimi przodkami mogli być kosmici

Kosmiczna grupa krwi występuje u zaledwie niewielkiego odsetka ludzkości. Naukowcy do dziś nie są w stanie w racjonalny sposób wyjaśnić genezy tego niezwykle rzadkiego typu krwi. W związku z tym, powstało kilka zaskakujących teorii na ten temat.

Grupa RH-

Nie od dziś wiadomo, że grupa krwi to jeden z najważniejszych elementów zdrowia człowieka. Ma ogromne znaczenie nie tylko w kontekście transfuzji, ale także komponowania diety. Naukowcy już wiele lat temu udowodnili, że ludzie najlepiej funkcjonują jeśli spożywają posiłki współgrające z ich grupą krwi.

Oprócz znacznika A, B, AB i 0 każdy człowiek posiada również wskaźnik RH, który może być dodatni lub ujemny. Aż 85 procent populacji charakteryzuje grupa krwi RH+. Pozostali mają wskaźnik RH-. Oznacza on, że ich organizm nie posiada na powierzchni komórek specjalnych białek, które służą do zwalczania bakterii i wirusów.

Dotychczas naukowcy nie ustalili w jakim celu ani w jakich okolicznościach powstała taka grupy krwi. Z analiz wynika jednak, że pojawienie się wskaźnika RH- nastąpiło stosunkowo niedawno, bo około 35 tys. lat temu. Grupa RH- działa antagonistycznie w stosunku do grupy RH+. Najlepszym tego dowodem jest fakt, że u kobiet w ciąży, których płód ma inny wskaźnik, dochodzi do konfliktu serologicznego. W sytuacji, gdy krew dziecka dostanie się do organizmu matki, ten zaczyna traktować płód jak ciało obce.

kosmiczna grupa krwi 2
Facebook

Kosmiczna grupa krwi

Naukowcy nie są w stanie wyjaśnić skąd na Ziemi wzięła się grupa RH-. W efekcie powstało wiele alternatywnych teorii, które mówią o tym, że wskaźnik RH- pochodzi z kosmosu. Mówi się, że przed wiekami Ziemię odwiedzili kosmici, którzy nauczyli ludzkość nowoczesnych technologii. To właśnie dzięki ich wskazówkom powstały egipskie piramidy czy Stonehenge. Na skutek zmieszania genów ludzkich oraz pozaziemskich mogło dojść do powstania grupy RH-.

Badaczka Lara Starr uważa, że ta teoria ma sens, ponieważ gdyby wszyscy ludzie rzeczywiście wyewoluowali z małp człekokształtnych, to wszyscy powinni posiadać identyczną grupę krwi. W artykule dla The Spirit Science of the Stars wyjaśniła swoją ideę:

W badaniu genetyki odkrywamy, że możemy dziedziczyć tylko to, co mieli nasi przodkowie; z wyjątkiem mutacji. Możemy mieć dowolną z wielu kombinacji cech odziedziczonych po wszystkich naszych przodkach. Dlatego też, gdyby człowiek i małpa wyewoluowali ze wspólnego przodka, ich krew wyewoluowałaby w ten sam sposób. Czynniki krwi są przekazywane z większą dokładnością niż jakakolwiek inna cecha. Wszystkie inne ziemskie naczelne również mają ten czynnik Rh. Gdybyśmy wszyscy wyewoluowali z tego samego przodka, wszyscy mielibyśmy tę samą krew.

Autorka zauważyła przy tym, że nośnik RH- jest odpowiedzialny za istnienie u człowieka pewnych charakterystycznych cech osobowości. Są nimi m.in. wyższe niż średnie IQ, niższa temperatura ciała, wrażliwe widzenie oraz wyższe ciśnienie krwi.

kosmiczna grupa krwi 3
Pixabay

Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Twitter, Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij